Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Biblioteka gminna w Nowej Wsi Ełckiej przechodzi modernizację

2020-04-03 10:31:21 (ost. akt: 2020-04-03 10:33:37)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

W czasie epidemii zamknięte są m.in. szkoły, przedszkola i placówki kulturalne. To jednak nie znaczy, że w niektórych obiektach nic się nie dzieje. Tak jest np. w Nowej Wsi Ełckiej, gdzie trwa przebudowa starego budynku gminnej biblioteki.

– Realizujemy obecnie projekt pod nazwą „Przebudowa budynku i wyposażenie Biblioteki Publicznej Gminy Ełk” – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Inwestycja ta została dofinansowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pozyskane dofinansowanie to 1,875 mln zł, a prace budowlane powinny zakończyć się w sierpniu 2020 roku, zaś cały projekt 31 grudnia 2020 roku. Wyremontowany obiekt będzie pięknym kompleksem kulturalnym, funkcjonalnym, dobrze wyposażonym, przyjaznym dla odwiedzających.

Funkcja nowoczesnej biblioteki, daleko wykraczająca poza wypożyczanie książek nie mogła się już odbywać bez dokonania przebudowy obiektu. Organizowanie działań w zakresie kultury w wyeksploatowanych wnętrzach było trudne do zrealizowania i w coraz mniejszym stopniu spełniało rosnące oczekiwania odbiorców.

– Myślę, że przebudowana biblioteka będzie odpowiadała oczekiwaniom naszych mieszkańców, którzy chcieliby korzystać w gminie z atrakcyjnych obiektów, wyposażonych zgodnie z nowymi standardami – dodaje Tomasz Osewski.

Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej wypożyczalni, nowego systemu bibliotecznego, działu informacyjnego, stanowiska komputerowego, sali dla dzieci, monitoringu z systemem alarmowym. Budynek będzie spełniał wymagania aktualnie obowiązujących przepisów w zakresu bezpieczeństwa i dostępności do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages