Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Rodzice dzieci z "Ekoludków" mogą liczyć na zwolnienie z opłat

2020-04-07 08:04:29 (ost. akt: 2020-04-07 12:14:20)

Autor zdjęcia: Przedszkole Ekoludki

Samorząd Ełku podjął kolejne działania osłonowe w ramach walki z koronawirusem. Przygotowane zostały rozwiązania, dzięki którym rodzice dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” będą mogli liczyć na zwolnienie z opłat w sytuacji, gdy działalność placówki jest zawieszona.

Rodzicie dzieci uczęszczających do żłobka Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku złożyli do prezydenta Ełku oraz do radnych miejskich wnioski o umorzenie lub obniżenie opłaty stałej za pobyt dziecka w tej placówce.

W minionym tygodniu wpłynęły zapytania od rodziców na ten temat do Urzędu Miasta. W piątek wpłynął także wniosek klubu radnych Dobra Wspólnego do prezydenta Tomasza Andrukiewicza o zawieszenie opłat lub ich umorzenie w związku z epidemią.

Przesłanką zwolnienia z opłat stałych za pobyt dziecka w placówce jest zdaniem ełckich radnych potrzeba pomocy mieszkańcom naszego miasta, tj. rodzicom i opiekunom dzieci. W złożonym do prezydenta Ełku piśmie, podkreślają, że wielu rodziców w czasie epidemii koronawirusa przebywa na zasiłku opiekuńczym płatnym 80% wynagrodzenia zasadniczego, a skutki epidemii będą dotkliwe dla wielu grup społecznych w Ełku.

Szybko przygotowany został projekt zmian i złożony w Radzie Miasta Ełku do podjęcia przez radnych.

Z kolei Klub radnych Koalicja Obywatelska-Lewica złożył w tej sprawie wniosek wraz z projektem uchwały.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (7 kwietnia) wydaniu m.in.

Wielki festiwal pogardy
Polskie szkoły przeszły do sieci. Każdy, kto choć trochę zna się na cyfryzacji, wiedział, jak to będzie wyglądało. Problem w tym, że przez osoby odpowiedzialne za to zamieszanie znowu zapłacili nauczyciele. Ale też uczniowie.

Teraz auta nie umyjesz
W kwestii tego, co można, a czego nie można robić podczas epidemii koronawirusa, wciąż jest wiele niejasności. I raczej się to prędko nie zmieni, a nawet będzie ich więcej. W zasadzie wszystko zależy od interpretacji.

Maseczki ochronne powinny być noszone podczas zakupówKto nie nosi, ten roznosi
Z inicjatywą wyszła Dagmara Omieczyńska-Nastaj, iławska lekarka, która propaguje noszenie maseczek, ich właściwe użytkowanie oraz dezynfekowanie. Chciałaby, żeby w każdym sklepie, w miastach i na wsiach, ludzie nosili maseczki.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomaszu Andrukiewiczu pytam cię! #2901666 | 5.173.*.* 7 kwi 2020 10:42

    Dlaczego opłaty są zwolnione tylko dla tego przedszkola? a inne? inne rozumiem są inne?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages