Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Życie Mazura Ełk przeniosło się do sieci

2020-04-09 18:16:46 (ost. akt: 2020-04-09 18:27:46)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski / MKS Mazur Ełk

PIŁKA NOŻNA || Piłkarze Mazura Ełk powinni teraz przebywać w normalnym reżymie treningowym i rozgrywać spotkania ligowe, ale w związku z zagrożeniem koronawirusem rundę wiosenną zawieszono. Sprawdzamy co słychać w klubie w tych ciężkich czasach.

Koronawirus odciska swoje piętno na każdej sferze naszego życia, w tym na szeroko pojętym sporcie. Jeszcze w pierwszej połowie marca, PZPN zwrócił się do wojewódzkich ZPN-ów, aby wstrzymały rozpoczęcie rozgrywek rundy wiosennej wszystkich szczebli zaplanowanych na 14/15 marca. Przy okazji zarekomendowano klubom zawieszenie treningów.

Finalnie rozgrywki seniorów III ligi i klas niższych oraz wszystkie rozgrywki dziecięce i młodzieżowe, a także wszystkie rozgrywki kobiece i futsalowe zostają zawieszone do 29 marca. Tym samym MKS Mazur Ełk nie miał okazji do zainaugurowania rundy wiosennej forBET IV Ligi meczem z MKS Korsze. Spotkanie było zaplanowane na 21 marca.

Teraz wiemy już, że decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN mecze we wszystkich klasach rozgrywkowych zostały odwołane do 26 kwietnia włącznie. Póki co włodarze PZPN-u nie wiedzą, jak przerwa wymuszona stanem epidemicznym wpłynie na całokształt rozgrywek.

— O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu — tłumaczy się departament w wystosowanym oświadczeniu.

Rozgrywki zawieszone, surowe zakazy wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa uniemożliwiają jakąkolwiek formę treningu grupowego, a nawet indywidualnego na świeżym powietrzu. Nie oznacza to jednak, że w MKS-ie zamarło życie – klub wykorzystuje ten ciężki dla nas wszystkich czas na porządkowanie swoich spraw wewnętrznych: wita na pokładzie nowych sponsorów, zawodników, włącza się w akcje ostrzegania przed koronawirusem no i cały czas jest w cyfrowym kontakcie z fanami.

Zanim zapadła decyzja o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich, jeszcze w marcu, Mazur Ełk zachęcał sympatyków do zakupienia karty „Rodzina Mazura”.
Atrakcyjny pakiet umożliwia darmowe wejścia na wszystkie mecze klubu przez cały rok kalendarzowy i dowolną decyzję co do wyboru trybuny, z jakiej można oglądać spotkania. Władze klubu dla posiadaczy karty szykowali dodatkowe atrakcje, ale obecna sytuacja sprawia, że zasadność sprzedaży „Rodziny Mazura” stoi pod znakiem zapytania.

12 marca klub poinformował, że oficjalnie do zespołu, przed rundą wiosenną, dołączy doświadczony Rafał „Sosna” Sosnowski. Ostatnim klubem dobrze znanego w Ełku zawodnika były Mamry Giżycko.

Jednocześnie władze klubu wyszły z propozycją treningów dla najmłodszych podopiecznych – zachęcają dzieciaczki z Akademii Mazura do indywidualnych, domowych zajęć.

— Trenuj sam! Zapraszamy do wrzucania filmików i zdjęć w komentarzach z domowego treningu. Trenujesz w naszej akademii a brakuje ci piłki? zadzwoń do swojego trenera, udostępnimy ci futbolówkę — zachęca klub na swoim profilu facebook’owym.

Pomimo ciężkiej sytuacji spowodowanej koronawirusem i wprowadzonymi obostrzeniami, Mazurowi udało się nawiązać współpracę z kolejnymi sponsorami, a z niektórymi ją przedłużyć.

— Dziękujemy firmie FALA Ełk za wieloletnią współprace i za zaufanie, dzięki któremu nadal wspólnie będziemy grać w jednej drużynie Mazura! Witamy nowego sponsora! Kolejną firmą, która nam zaufała jest przedsiębiorstwo Comeco! Rodzina Mazura się powiększa, dziękujemy! Firma KOMA Ełk jest kolejnym przedsiębiorstwem, które zdecydowało się zaufać nam i wejść do wciąż rosnącej w siłę rodziny Mazura! Od teraz gramy razem! Wasilewski Developer to kolejna firma, która współpracowała z nami od dawna i postanowiła na dłużej pozostać w rodzinie Mazura! Dziękujemy za zaufanie kolejnemu ełckiemu przedsiębiorcy! — informował w marcu klub poprzez swojego facebooka.

Władze MKS-u zachęcają do akcji #ZostańwDomu i pod koniec marca znalazły genialny sposób na nudę wymuszoną długotrwałym przebywaniem w izolacji.

— Kończą się powoli pomysły? Netflix obejrzany? Wszystkie planszowe gry zagrane? My znaleźliśmy sposób na nudę. Rozgrywki zawieszone ale nie w.. Football Managerze! Tutaj Mazur zaczyna przygotowania do sezonu 2019/20 — pochwalił się pomysłową inicjatywą klub zachęcając do udział w wirtualnych spotkaniach/sondach organizowanych przez wojewódzkie struktury piłkarskie.

— Niestety nie możemy wybiec na murawę, lecz tak bardzo brakuje nam rywalizacji, że WMZPN postanowił zaprosić Was na wirtualny stadion, gdzie to Wy zdecydujecie kto wygra mecz! Kibice głosują na swoją drużynę za pomocą ikon widocznych na grafice. Każde 50 głosów to GOL dla drużyny!

Decyzją głosujących internautów MKS Mazur Ełk zwyciężył swoje pierwsze spotkanie rundy wiosennej forBET IV Ligi - przeciwko Jeziorakowi Iława - wynikiem 4:3. Kolejnym spotkaniem Mazura w „realu” miał być mecz z Polonią Lidzbark Warmiński. Spotkanie z 4 kwietnia klub rozegrał poprzez Football Managera. Zakończyło się świetnym dla naszego klubu wynikiem 5:1.

Zawieszenie rozgrywek wymuszone wprowadzonymi w związku z epidemią koronawirusa zakazami i ograniczeniami na pewno przełoży się na formę zawodników. Klub postanowił zapytać podopiecznych trenera Kołłątaja, jak radzą sobie z podtrzymaniem formy w tym trudnym czasie.

Patryk Rosiński, Oleksandr Berezovskyi oraz Jakub Waszkiewicz, zdają sobie sprawę, że sytuacja jest wyjątkowa. Zwracają uwagę na to, aby zachować rozwagę, ale jednocześnie nie poddawać się panice. Panowie starają się także utrzymywać w formie.

— Wiadomo, indywidualnie nie utrzymasz takiej formy jak na co dzień trenując w klubie, ale każdy teraz ćwiczy dla siebie. Mamy rozpisane treningi biegowe, które wykonujemy. Wystarczy w domu też kawałek podłogi, znaleźć trochę miejsca do ćwiczeń — mówi Patryk Rosiński.

— Jeśli chodzi o formę fizyczną, nie wpływa to na mnie w żaden sposób. Mamy rozpiskę od trenera i każdy kto zna swój organizm na pewno dodaje coś od siebie. Gorzej już z treningami z piłką, tego nie da się oszukać. Jest bardzo dużo ćwiczeń wytrzymałościowo – siłowych, które można wykonywać w domu — podkreśla z kolei Jakub Waszkiewicz.

— Chciałbym dograć sezon. Mecze i treningi na prawdziwym boisku to emocje, bez których nie ma normalnego rytmu życia. Zobaczymy jak to dalej będzie się rozwijało. Powtórzę, że zdrowie jest najważniejsze. Zostańmy w domu! — zauważa przytomnie Oleksandr Berezovskyi.

Władze ełckiego Mazurka są przygotowane na wariant mówiący o tym, że runda wiosenna forBET IV Ligi w ogóle się nie odbędzie. W oczekiwaniu na rozwój sytuacji cały czas dbają o fanów. W tym celu na facebook’u klubu wystartowała akcja #RetroMazur. Klub publikuje archiwalne zdjęcia, na których fani zgadują tożsamość danego zawodnika lub pytają o sam mecz i jego wynik (tzw. Mazurowy Quiz). Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem sympatyków MKS-u.

Czas pokaże, kiedy i czy w ogóle, wznowione zostaną piłkarskie rozgrywki ligowe. Póki co czas przestoju sportowego władze PZPN-u wykorzystują na reformy administracyjno-marketingowe. Prezes Zbigniew Boniek 2 kwietnia przesłał list do prezesów wszystkich szesnastu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, w którym proponuje zmianę nazewnictwa poszczególnych rozgrywek ligowych. Dla forBET IV Ligi proponuje się nazwę „Liga Wojewódzka”.

Obecnie władze PZPN analizują stanowiska szefów wojewódzkich struktur co do proponowanych zmian.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages