Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Pijany kierowca zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim

2020-05-08 10:38:14 (ost. akt: 2020-05-08 10:46:12)

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie – każdy sposób jest dobry, by powstrzymać nietrzeźwego kierowcę. Wczoraj późnym popołudniem, dzięki informacji od świadków, policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki pomocy i zgłoszeniu od zaniepokojonego mężczyzny policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło w Siedliskach. Trzeźwy kierowca zwrócił uwagę na niebezpieczne manewry kierującego seatem. Pojazd ten jechał środkiem jezdni oraz nienaturalnie zjeżdżał na pobocze. Policjanci, którzy zostali powiadomieni o podejrzeniu nietrzeźwości kierowcy zbadali go alkomatem. Badanie wykazało u 43-letniego kierującego seatem blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami z powodów zdrowotnych.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz poważne konsekwencje finansowe.

Dziękujemy świadkom za właściwą postawę - to pokazuje, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, reagując na takie zagrożenia możemy uratować komuś życie.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (8 maja) wydaniu m.in.

Plakat promujący zbiórkę na potrzeby powstańcówEgzamin z dobroci i motywacji
Po raz kolejny dr Szymon Żyliński poprosił swoich studentów, żeby swoją wiedzę o nowych mediach wykorzystali w praktyce. Ci natychmiast przystąpili do działania, które może zmienić nie tylko średnią ich ocen, ale i czyjeś życie. Pomóc możemy wszyscy.

Zabrzmiał tylko jeden salut
Koniec wojny w maju 1945 roku miał zupełnie inny wymiar w Berlinie, Moskwie, Warszawie, Olsztynie. Tu ludzie, choć czuli ulgę, czuli też strach i niepokój. O końcu wojny w maju 1945 roku i pierwszych powojennych miesiącach mówi historyk Tadeusz Baryła z Instytutu Północnego w Olsztynie.

Marta JaworskaMarta, wracaj do biegu życia!
Marta Jaworska od lat angażuje się w akcje charytatywne i wolontariat. Wszyscy znają ją jako dziewczynę o wielkim sercu. Tym razem to ona potrzebowała pomocy i znalazła ją między innymi wśród przyjaciół z Elbląga.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ola #2918776 | 83.9.*.* 10 maj 2020 20:14

  A czy w Starych juchach nie obowiązują maseczki?Pewnie nie masakra

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages