Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

MKS Mazur Ełk kończy sezon i współpracę z trenerem Kołłątajem

2020-05-10 19:33:39 (ost. akt: 2020-05-10 19:52:37)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski / MKS Mazur Ełk

PIŁKA NOŻNA || Przemysław Kołłątaj nie jest już szkoleniowcem ełckiego Mazura. Poinformowały o tym władze klubu. Były już trener MKS’u wystosował także list, w którym dziękuje za udaną współpracę. Klub jeszcze nie wybrał jego następcy. Ma na to dużo czasu ponieważ WMZPN zadecydował o odwołaniu rundy wiosennej. Tym samym kluby zakończyły rozgrywki na miejscach, jakie miały po pierwszej części sezonu.

Wiadomość o tym, że Przemysław Kołłątaj przestał pełnić obowiązki szkoleniowca ełckiego klubu ukazała się na facebook’u MKS-u we wtorek przed godz. 16:00 i była na pewno zaskoczeniem dla wielu ełczan śledzących rozgrywki forBET IV Ligi.

Władze MKS-u nie omieszkały podziękować Przemysławowi Kołłątajowi za dotychczasową współpracę.

Panu Trenerowi jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie włożone w pracę z drużyną Mazura przez ostatnie lata. Życzymy powodzenia w życiu prywatnym oraz w dalszej karierze szkoleniowej — czytamy na stronie Mazura Ełk.

Kontrakt z trenerem Kołłątajem rozwiązano za porozumieniem stron. Poinformowano, że zarówno klub jak i były już szkoleniowiec MKS-u rozstali się w zgodzie.

Przemysław Kołłątaj wystosował list skierowany do kibiców, w którym dziękuje zarówno im, władzom klubu, jak i ełckiemu MOSiR-owi, za udaną współpracę.

"Szanowni Kibice. Kończąc pracę trenera MKS Mazur Ełk chciałbym serdecznie podziękować za cały okres wspólnych przeżyć, tych lepszych i gorszych. Dziękuję MOSIR-owi za bardzo dobrą współpracę, Zarządowi Mazura za możliwość pracy, rodzinie, przyjaciołom, znajomym za wiarę, dobre słowo i wsparcie, drużynie za chwile, które zostaną na zawsze w moim sercu (za pokorę, szacunek i poświęcenie) oraz Bogu, który zawsze nad nami i nade mną czuwał.
To był najtrudniejszy okres mojej pracy trenerskiej, zakończony sukcesem – gdy w czerwcu 2018 utrzymaliśmy się i porażką – gdyż zespół był w strefie spadkowej i spadł, a wiosna 2019 na długo zostanie mi w pamięci. Po spadku udało nam się odbudować i zacząć nowa drogę. Dziękuję.
Całkowita odpowiedzialność za porażkę jest trudna do zaakceptowania, a wzięcie winy na siebie, kiedy coś idzie źle, wymaga olbrzymiej pokory i odwagi. Jest to jednak niezbędne aby się rozwijać i uczyć jako lider. Dziękuję Wam kibice za doping na każdym meczu, byliście fantastyczni."

Wielu ełczan zaskoczyło nagłe „odejście” z MKS-u certyfikowanego, doświadczonego (15 lat kariery) trenera z licencją UEFA A i edukatora PZPN w jednym. Jak udało nam się dowiedzieć, jakkolwiek oficjalnie obie strony rozstały się bez złej krwi, to prawdziwe powody zakończenia współpracy mogą być bardziej skomplikowane. Podobno prezes Dorszewski złamał nieformalną umowę z trenerem dotyczącą tego, jak długo i na jakich warunkach Przemysław Kołłątaj miał pełnić funkcję szkoleniowca drużyny seniorów MKS-u. Do sprawy wrócimy.

Czym będzie zajmował się obecnie Przemysław Kołłątaj? Pozostanie nadal aktywnym trenerem, Niedawno na swoim facebook’u zapraszał na 5 maja na spotkanie omawiające nową inicjatywę w jakiej wziął udział.

UKS Rona 03 w Ełku, dyrekcja ZSS oraz trener Przemysław Kołłątaj serdecznie zapraszają dzieci i młodzież oraz ich rodziców na spotkanie informacyjne. Na spotkaniu zostanie przedstawiony plan działań projektu 3P PRACA - PASJA - POŚWIĘCENIE - TRENING INDYWIDUALNY, POZYCYJNY. Zapraszamy do rekrutacji do 4 klasy o profilu piłka nożna szkoły podstawowej oraz 1 klasy o profilu piłka nożna liceum ogólnokształcącego. PRZYJDŹ NA SPOTKANIE - ZOSTAŃ Z NAMI - SPOTKAJMY SIE NA BOISKU.

O tym, kto zostanie nowym trenerem kadry seniorów ełckiego Mazura dowiemy się, jak sprecyzowały władze klubu, „w oddzielnym komunikacie w najbliższym czasie”. MKS będzie miał na to sporo czasu ponieważ 7 maja (czwartek) zapadła decyzja o zakończeniu sezonu 2019/20 w piłkarskiej IV lidze, klasie okręgowej, A i B Klasie oraz w rozgrywkowych młodzieżowych prowadzonych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Runda wiosenna jest odwołana. - Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie – czytamy w oficjalnym komunikacie WMZPN-u.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych (planowane jest powiększenie ligi - przyp. red.)

12 maja zarząd PZPN poinformuje o losie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych.

W świetle decyzji wydanej przez WMZPN co do forBET IV Ligi, MKS Mazur Ełk zakończył ten nietypowy sezon piłkarski na solidnym, ósmym miejscu.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic #2920348 | 81.15.*.* 14 maj 2020 11:12

    Wszyscy od początku roku trąbią kto będzie nowym trenerem!!! A oni niby się zastanawiają. Hahahahahahaha

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages