Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Nastolatek ukarany mandatem za brak maseczki - twierdził, że nie musi przestrzegać prawa

2020-05-11 16:11:38 (ost. akt: 2020-05-11 16:14:00)

Autor zdjęcia: Freepik.pl

Za lekceważenie obowiązku zakrywania ust i nosa odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich 16-latek z Ełku. Nastolatek nie reagował na zwróconą przez policjantów uwagę, twierdził, że nie musi przestrzegać prawa.

Policyjne patrole pilnują przestrzegania obowiązujących przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i podejmują interwencje mające na celu zdyscyplinowanie mieszkańców miasta do przestrzegania obowiązujących regulacji. Do tej pory funkcjonariusze dostrzegali dość duże zdyscyplinowanie, zdecydowana większość mieszkańców naszego powiatu poważnie traktowała panującą sytuację i stosowała się do zaleceń sanitarnych. Niestety wraz z luzowaniem obostrzeń z dnia na dzień można również zauważyć swobodniejsze podejście mieszkańców do zagrożeń oraz obowiązujących nadal przepisów.

Maseczki pod brodą lub niezakrywanie ust i nosa to widok coraz częstszy. Niestety zdarzają się sytuacje gdy policjanci spotykają się z osobami, które w sposób rażący lekceważą zagrożenie, obowiązujące przepisy i nie reagują na zwróconą przez policjantów uwagę. Tak było w przypadku 16-latka z Ełku, który wraz z innymi osobami stał w rejonie przystanku w centrum miasta. Nastolatek był arogancki w stosunku do policjantów, na zwróconą uwagę stwierdził, że nie musi przestrzegać prawa. 16-latek został przekazany matce. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Przypominamy także o zachowaniu obowiązującego dwumetrowego odstępu w przestrzeni publicznej przez osoby, które razem nie mieszkają oraz zakazie samodzielnego wychodzenia z domu dzieci poniżej 13 roku życia.

Osoby niestosujące się do obowiązujących przepisów mogą zostać ukarane mandatem karnym w wysokości 500 zł.

mat. KPP Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ABC #2919742 | 176.109.*.* 12 maj 2020 23:20

  Widziałem mapkę naszego województwa ze stanem zarażeń koronawirusem na dzień 7 maja. Od początku epidemii wykryto w nim 156 osób zarażonych (nie chorych, zarażonych). W powiecie ełckim takich osób 2, które już wyzdrowiały, w giżyckim 1/1, w oleckim 2/1 i jedna zmarła, w kętrzyńskim 1/1 itd. Są powiaty w naszym woj., w których trochę więcej wykryto. Jednak nie są to liczby wielkie. Czy w naszym powiecie z powodu 2 osób, które na przestrzeni 3 miesięcy załapały wirusa i może go nawet nie odczuły, należy wszystkim mieszkańcom powiatu kazać męczyć się maseczkami, których sens noszenia jeszcze nie tak dawno podważał minister zdrowia? Jaki sens zamykać szkoły, przedszkola, paraliżować komunikację, gospodarkę. Czego mamy się spodziewać, gdy każdego sezonu jesiennego czy wiosennego będzie nawiedzać nas zwykła grypa i angina, zapędzające setki osób do przychodni, tyle samo wysyłających na zwolnienia lekarskie, powodujące najróżniejsze powikłania, kończące się niejednokrotnie szpitalem, a nawet zgonami?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Ir. #2919653 | 176.221.*.* 12 maj 2020 20:25

   Ludzie nie rozumieją że jak ja noszę maseczkę to chronię kogoś, jak ktoś nosi maseczkę to chroni mnie . Karać bezlitośnie tych którzy chodzą bez masek !!!!!!!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

   1. XXX #2919555 | 176.221.*.* 12 maj 2020 16:23

    Proszę przejechać się po wsiach między innymi przez wsie oddalone od dróg głównych tak jak miejscowoś ć Kleszczewo , Paprotki Ublik, Danowo, Bielskie i wiele, wiele innych wsi tam leży pieniądz.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. greg #2919217 | 5.173.*.* 11 maj 2020 22:24

     Masa ludzi chodzi po mieście bez maseczek lub z maseczkami na brodzie. To Policja już sobie z tym nie radzi? Bo z mandatem 500 zł za mycie samochodu na myjni to raczej szło im jakoś sprawniej,

     Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. X #2919178 | 89.228.*.* 11 maj 2020 20:37

     Czytajcie Treści a nie same nagłówki. To tak jak z kredytami to co najważniejsze na umowie jest napisane maleńkim drukiem...................

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (21)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages