Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Szkoły dumne z laureatów i finalistów olimpiad

2020-05-14 16:42:27 (ost. akt: 2020-05-14 16:46:19)

Autor zdjęcia: SP 4 w Ełku

EDUKACJA || Uczniowie dwóch ełckich szkół podstawowych, SP 4 i SP 1, znaleźli się wśród laureatów i finalistów wojewódzkiego etapu olimpiad przedmiotowych. Świadczy to o wysokiej jakości kadry nauczycielskiej i talencie podopiecznych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Ełk to miasto, którego mieszkańcy wykazują rozliczne talenty na polu edukacji i odnoszą sukcesy w przeróżnych konkursach. Potwierdza to np. ranking prestiżowego portalu „Perspektywy”, który co roku przedstawia listę najlepszych szkół średnich w naszym kraju. Na tegorocznej znalazły się dwa ełckie licea: I LO im. Stefana Żeromskiego i II LO im. Krzysztofa K. Baczyńskiego. Czerwony i Biały znalazły się odpowiednio na 7. i 22. miejscu w województwie.

Ale jak się okazuje, Ełk jest mocny nie tylko szkołami średnimi. Mamy również utalentowaną młodzież ze szkół podstawowych, których uczniowie regularnie potwierdzają wysoki poziom nauczania takich placówek i zostają finalistami i laureatami przeróżnych olimpiad przedmiotowych. I tak było również w tym roku.

Dwie ełckie placówki - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Szafera oraz Szkoła Podstawowa nr 1 zostały ujęte na wysokich miejscach w rankingu olimpiad szkolnych.

Są to coroczne konkursy organizowane dla uczniów polskich podstawówek. Olimpiady składają się z trzech etapów: I – o zasięgu szkolnym, II – etap wojewódzki lub ponadwojewódzki i III – etap ogólnopolski. Etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych organizowane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty odbyły się w podstawówkach w lutym tego roku.

— W tegorocznych eliminacjach uczestniczyło 1077 uczniów klas IV-VIII. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się konkurs z języka polskiego, matematyki i biologii. W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z języka rosyjskiego — czytamy na stronie olsztyńskiego kuratorium oświaty.

Uczniowie obu ełckich podstawówek spisali się w nich bardzo dobrze. W klasyfikacji szkolnej 3. miejsce zajęła ełcka „Czwórka” – aż 14 uczniów placówki zostało laureatami olimpiad, a 6 finalistami. SP 1 w Ełku zajęła 6. miejsce z liczbą 9 laureatów i aż 14 finalistów. Uczniowie SP 4 wystartowali w 10 olimpiadach.

— W Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego na medal spisało się troje uczniów. Laureatami tegoż konkursu zostali: Jakub Dzierżanowski i Piotr Kulik, a Zuzanna Nikonowicz uzyskała tytuł finalisty. W Wojewódzkim Konkursie z Biologii zebraliśmy największe żniwo. Laureatami zostali: Jakub Dzierżanowski, Piotr Kulik, Kamil Korolczuk, Zuzanna Nikonowicz, Monika Podurgiel i Julia Emilia Sarnacka, a tytuł finalisty zdobyła Paulina Kuczyńska. W Wojewódzkim Konkursie z Matematyki najlepiej poradził sobie Jakub Dzierżanowski, zdobywając tytuł laureata. W Wojewódzkim Konkursie z Geografii świetnie wypadł Piotr Kulik, który otrzymał tytuł laureata. W Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego w finale wystąpiło czworo naszych uczniów, Maks Białozierski uzyskał tytuł laureata, a Jakub Dzierżanowski, Oliwia Zalewska i Dawid Witkowski zostali finalistami. W Wojewódzkim Konkursie z Fizyki mamy trzech laureatów: Jakub Dzierżanowski, Piotr Kulik i Jakub Siemieniewicz. W bardzo trudnym etapie finałowym Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki wystartował Jakub Dzierżanowski i otrzymał w tej olimpiadzie tytuł finalisty. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gratulujemy zarówno im, jak i ich rodzicom i nauczycielom — informuje szkoła na swojej stronie internetowej.

SP 1 także może być dumna ze swoich zdolnych podopiecznych. Laureaci z języka polskiego to: Natalia Gawedzka, Paulina Guzek, Piotr Pryzmont, Alicja Szymkiewicz,Martyna Lubieniecka, Wiktoria Górska i Lena Ewko. Czterej finaliści z tego przedmiotu to: Mikołaj Torebko, Emilia Chmielewska, Maja Cwingelberg, Filip Zajkowski. Inne przedmioty: Matematyka – 5 finalistów (Martyna Lubieniecka, Mikołaj Torebko, Alicja Szymkiewicz, Paulina Guzek, Anna Kurczak. Finalistką z j. angielskiego została Anna Kurczak, z historii Patrycja Kalinowska, z j. rosyjskiego Sofiia Zlatkovska. Z biologii SP 1 miała 1 laureata (Emilia Chmielewska) i 3 finalistów. To Alicja Szymkiewicz, Mikołaj Torebko i Patrycja Orłowska.

Szkoła nie ukrywa zadowolenia z sukcesów uczniów.

— Jedynka jest niedużą osiedlową szkołą, więc ten sukces to naprawdę coś wielkiego! To efekt pracy naszych uczniów i zaangażowania nauczycieli. Wszystkim serdecznie gratuluję — cieszy się dyrektor szkoły, Andrzej Brzozowski.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Edi #2921761 | 176.221.*.* 17 maj 2020 01:05

  Jak już coś pisać to zrobić to rzetelnie gdyż w SP 2 o SP 3 też są laureaci i finaliści. Wyniki na stronie kuratorium są.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. trew #2920620 | 37.248.*.* 14 maj 2020 20:00

  Gratulacje, Czwórko i Jedynko! Gratuluję uczniom i nauczycielom!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages