Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Odmrażanie edukacji - od poniedziałku wracają świetlice szkolne

2020-05-24 18:26:14 (ost. akt: 2020-06-22 21:36:12)
Uczniowie sami przygotowywali śniadanie

Uczniowie sami przygotowywali śniadanie

Autor zdjęcia: SP Boleszyn

Od poniedziałku 25 maja - zgodnie z decyzją rządu - planowane jest przywrócenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach I-III szkół podstawowych. Decyzję o powrocie dziecka do szkoły podejmować będzie rodzic. Maturzyści i ósmoklasiści będą mieli możliwość korzystania z zajęć konsultacyjnych.

W ramach znoszenia kolejnych obostrzeń związanych z epidemią, od poniedziałku 25 maja 2020 r. rząd zaplanował przywrócenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Wszystkie szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Miasto Ełk, rozpoczną stacjonarne funkcjonowanie. Na 1960 uczniów klas I-III szkół podstawowych w Ełku planuje przyjść ok. 11 % uczniów.

Uczniowie klas VIII będą mieli możliwość korzystania ze szkolnych konsultacji, w szczególności z tych przedmiotów, z których 16-18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach. Spośród 602 ósmoklasistów 130 uczniów deklaruje uczestnictwo w takich konsultacjach. Zostaną także wprowadzone konsultacje dla maturzystów.

Ponadto od 1 czerwca uczniowie pozostałych klas będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, warunków szkoły z uwzględnieniem wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji zajęć w szkołach.

Wszystkie zajęcia i konsultacje będą dobrowolne, prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych. W przypadku osób niepełnoletnich będzie wymagana zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Rodzic będzie musiał wypełnić i dostarczyć stosowną do potrzeb deklarację uczęszczania dziecka do szkoły.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi od 18 maja przywrócona została możliwość prowadzenia zajęć specjalistycznych (wczesnego wspomagania rozwoju, rewalidacyjne). W szkołach prowadzonych przez Miasto Ełk realizacja tych zajęć rozpocznie się w terminach określonych przez dyrektorów. Z danych zebranych przez Wydział Edukacji wynika, że na ok. 180 uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego 48 zadeklarowało chęć uczestnictwa w zajęciach rewalidacyjnych.

Więcej informacji udziela Wydział Edukacji, tel. 87 73 26 145

mat. UM w Ełku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piotr #2925163 | 89.228.*.* 25 maj 2020 10:11

    Szkoły, przedszkola otwierane z zachowaniem zasad sanitarnych. Całymi dniami do późnych godzin wieczornych dzieci na placach zabaw między blokami pod nadzorem rodziców (bez masek). To jest nasza rzeczywistość. Skończyły się patrole, czy są równi i równiejsi? Patologia rządzi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages