Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Terytorialsi pamiętali o samotnych mamach w ich święto

2020-05-28 09:39:49 (ost. akt: 2020-05-28 09:48:38)

Autor zdjęcia: 41 Batalion Lekkiej Piechoty w Giżycku

Żołnierze z 41 Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka zorganizowali akcję zbiórki darów dla Domu Samotnej Matki przekazując wszystkie zebrane dary. Okazją do tego był "Dzień Matki".

„Dzień Matki” to radosny czas, spędzany zazwyczaj w ciepłej atmosferze w gronie swojej rodziny i najbliższych.

Jednak są takie miejsca gdzie mamy świadomość, że nie zawsze tak jest. Nie wszystkie mamy mają taką możliwość, aby spędzić ten czas beztrosko świętując.
Istnieją miejsca, gdzie szczęściu trzeba po prostu pomóc.

Takim miejscem był „Dom Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej Caritas Diecezji Ełckiej w Ełku”.

Terytorialsi służący w formacji będącej pomocnym ramieniem są dumni, że wojskowi angażują się w takie akcje i niejednokrotnie pokazali, że można na nich liczyć.

Dzięki mobilizacji i otwartemu sercu na pomaganie innym, żołnierze z 41 Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka zorganizowali akcję zbiórki darów dla Domu Samotnej Matki.

Wręczenie paczek, krótkie spotkanie z matkami, dziećmi oraz pracownikami to dowód szacunku, uznania, ale także forma wsparcia.

- Oprócz rzeczy materialnych żołnierze z 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przekazali samotnym matkom coś jeszcze - dar wiary. Pracownicy oraz kobiety przebywające w Domu św. Faustyny dzięki hojności żołnierzy zmienili swoje patrzenie na świat, oraz uwierzyli w to, że ich los może się jeszcze odmienić. Przebywające kobiety nie kryły łez wzruszenia – mówi Anna Tunkiewicz specjalista ds. komunikacji w 41 Batalionie Lekkiej Piechoty w Giżycku.

- Trzeba mieć wielkie i otwarte serce na potrzeby innych, żeby takie rzeczy czynić. Brakuje mi słów, aby opisać to, co stało się dzięki Wam. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem i dziękujemy za wszystko - mówi mama 2 letniego Dawida.
 
- Uprzejmość i uśmiech nic nie kosztują, a wielce skutkują! Warto pomagać! – mówią żołnierze.

mat. WOT/opr. MCH


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym(28 maja) wydaniu m.in.


Pożegnanie z maseczkami
Od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczki na ulicy, ale pod warunkiem, że możemy zachować dystans dwóch metrów od innych. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na basen. To efekt kolejnego luzowania gospodarki.

Rafał Szczepański Debata o przyszłości regionu
Ruszamy z cyklem debat o przyszłości gospodarczej Warmii i Mazur. Jako region potrzebujemy inwestycji, ale mamy piękną przyrodę. Czy da się to pogodzić? A może trzeba się pogodzić z tym, że u nas jest ładnie, ale biednie?

Kuźnia dziadka Jana
Jednym z tych miejsc, które zostają w pamięci, jest Kuźnia Dziadka Jana w Gwiździnach w powiecie nowomiejskim. - Ocalić od zapomnienia to mój cel - mówi Czesław Klonowski.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages