Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Połasił się nawet na scyzoryk i kurtkę przeciwdeszczową - piwniczny złodziej już w rękach policji

2020-06-01 11:48:42 (ost. akt: 2020-06-01 12:01:17)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci ustalili i zatrzymali 40-letniego mieszkańca Ełku, który włamał się do kilku piwnic w mieście. Mężczyzna kradł różne rzeczy: alkohol, gadżety reklamowe czy kurtkę przeciwdeszczową. Ukradł także rower z klatki schodowej. Został objęty dozorem policyjnym. Działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Pracując nad okolicznościami włamań do piwnic na terenie Ełku, policjanci w wyniku skutecznych ustaleń i działań zatrzymali 40-latka.

Mężczyzna pozrywał kłódki w kilku piwnicach, poszukując w nich rzeczy, które mógłby ukraść. Jego łupem padł m.in. alkohol przechowywany tam przez właścicieli, a także gadżety reklamowe, scyzoryki, a nawet kurtka przeciwdeszczowa.

Do kilku piwnic usiłował się włamać, lecz nie zdołał pokonać zabezpieczeń. Policjanci ustalili także, że mężczyzna z klatki jednego z bloków ukradł rower. Do tej pory straty oszacowane zostały na ponad 3000 złotych.

40-letni ełczanin usłyszał zarzuty i teraz odpowie za dokonanie i usiłowanie kradzieży z włamaniem. Okazało się, że był on już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydwy. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

mat. KPP w Ełku


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (1 czerwca) wydaniu m.in.


gietrzwałd jubileuszNa wakacje na świętą Warmię
Pandemia sprawiła, że większość z nas wakacje spędzi w kraju. Samorządowcy chcą przyciągnąć turystów na Warmię. — Chcemy zaoferować nowy produkt – Szlak Świętej Warmii – mówi Andrzej Abako, starosta powiatu olsztyńskiego.

Powstanie państwowa sieciówka?
To całkiem realny scenariusz. Zapowiedział to Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. I nie chodzi o lokalną sieć, a o coś dużo większego. Ekonomiści i przedstawiciele branży patrzą na ten pomysł z dużą dozą sceptycyzmu.

Moje najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa
Dlaczego warto pielęgnować wspomnienia? Proste. Bo są jedynym, co kiedyś nam pozostanie. Wspomnienia mają niesamowitą moc przywoływania dobrych emocji. Czemu tak rzadko z tego korzystamy? W pośpiechu dnia codziennego zapominamy o tych chwilach. Udało nam się jednak zachęcić kilka osób do wspomnień z najpiękniejszego okresu ich życia - dzieciństwa.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages