Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Policyjna "nagroda" za drastyczne przekroczenie prędkości

2020-06-03 12:06:24 (ost. akt: 2020-06-03 12:11:36)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Na 3 miesiące stracili prawa jazdy dwaj kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. 19-latek został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, 66-latek odmówił przyjęcia mandatu i odpowie przed sądem.

Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli w dalszym ciągu część kierowców nie licząc się z konsekwencjami znacznie przekracza dozwoloną prędkość.

Tylko wczoraj (02.06.2020r.) w powiecie ełckim dwaj kierowcy na 3 miesiące pożegnali się z prawem jazdy. Pierwszy z nich 66-latek w Ełku jechał z prędkością 123 km/h. Kierowca volvo odmówił przyjęcia mandatu, dlatego jego sprawą zajmie się sąd.

Drugi kierujący stracił prawo jazdy w miejscowości Golubka. Za popełnione wykroczenie młody 19-letni kierowca, który zaledwie od kilkunastu miesięcy posiadał prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł.

Na konta kierowców trafi po 10 punktów karnych.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest wciąż główną przyczyną wypadków na Warmii i Mazurach. Dlatego prosimy kierowców o rozwagę i szacunek do własnego życia. Korzystanie z dróg wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

mat. KPP w Ełku


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (3 czerwca) wydaniu m.in.


Budynek po pożarze na razie nie nadaje się do zamieszkania. Dzień Dziecka w płomieniach
W Turzy Wielkiej dwóch chłopców bawiło się w garażu. Raptem pojawił się ogień, który szybko się rozprzestrzeniał.
Przeniósł się na dom mieszkalny. Dzieci z licznymi poparzeniami trafi ły do szpitala. Ten pożar to dramat czterech rodzin.

Uczniowie SP 13 w czasie pracy nad filmem Pokazują olsztyńskie korzenie
Tosia, Julianna, Michalina, Ania, Alicja, Iga i Błażej, uczniowie SP 13 w Olsztynie, przygotowali pod okiem swoich nauczycielek film, którym promują miasto. W polskim tłumaczeniu wideo nosi tytuł „Moje korzenie stają się naszymi skrzydłami”.


wojewoda Artur Chojecki na konferencji Jak tarcza chroni miejsca pracy w regionie
Z powodu epidemii ucierpiała większość firm w regionie, sporo osób straciło pracę. Straty byłyby większe, gdyby nie pomocprogramów rządowych. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podsumował we wtorek, jak działa u nas tarcza antykryzysowa.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages