Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Rodzina z powiatu ełckiego z potwierdzonym koronawirusem

2020-06-10 19:38:22 (ost. akt: 2020-06-10 20:37:53)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Niestety, ale wygląda na to, że koronawirus ponownie zawisł nad regionem. W powiecie ełckim potwierdzono 3 przypadki zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Zarażenie koronawirusem potwierdzono laboratoryjnie u 3 osób. To jedna rodzina: małżeństwo wraz córką. Zarażeni obecnie zostali poddani kwarantannie domowej.

Jedna z zarażonych Pań to pracownica SP 4 im. Władysława Szafera w Ełku. Od 4 czerwca nie była obecna w miejscu pracy, a osoby które miały z nią kontakt objęto prewencyjnie kwarantanną.

Na terenie szkoły została dzisiaj przeprowadzona dezynfekcja, w piątek szkoła ma funkcjonować normalnie, a dzieci będą miały zapewnione szczególne warunki sanitarne. Najprawdopodobniej decyzją dyrekcji liczba uczniów korzystających ze szkolnych konsultacji zostanie ograniczona, a gdzie jest to możliwe, przejdzie się na pracę zdalną.

Wczoraj informowaliśmy Państwa o tym, że koronawirus nawiedził Grajewo. W poniedziałek (8 czerwca) oficjalnie potwierdzono 3 przypadki zarażenia koronawirusem. Są to: starsza kobieta, mężczyzna i dziecko. Osoby z ich bliskiego kontaktu objęte zostały kwarantanną. Następnego dnia (wtorek) pojawiła się informacja o kolejnych zachorowaniach - 12 nowych przypadków zarażeń koronawirusem z powiatu grajewskiego znalazło się we wtorkowym, porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia.

Przypadek zarażonej rodziny z powiatu ełckiego nie został ujęty w dzisiejszych (środa) statystykach Sanepidu związanych z koronawirusem. Zapewne zostanie to odnotowane w jutrzejszych danych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. TED. #2933070 | 81.190.*.* 13 cze 2020 11:37

  W tym tygodniu pobrano wymaz od osoby zamieszkałej przy ulicy Orzeszkowej 36.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Abc #2932730 | 89.228.*.* 12 cze 2020 11:45

  Kto pisał o porta Ełk widać komuś przeszkadzało bo info zostało usuniete

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ABC #2932633 | 176.109.*.* 11 cze 2020 23:13

  Przypomnijcie proszę, jak się nazywał ten facet, który gdzieś w marcu czy może nawet w początku kwietnia opowiadał, że noszenie maseczek nie ma sensu? Potem zaś, gdy maseczki już noszono, zapytany dlaczego on jej nie ma na twarzy, odpowiedział, że dlatego, iż nie ma objawów? No zapomniałem nazwiska

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kto nie nosi ten roznosi !!! #2932533 | 176.221.*.* 11 cze 2020 17:37

  Lażą w maskach na brodzie tylko nie wiem poco ???

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ABC #2932497 | 31.0.*.* 11 cze 2020 15:42

  Przedwczoraj znajomy opowiadał o swoim koledze. Ten mu powiedział, że jego wspólnik w interesach poszedł na jakiś zabieg do szpitala. Zrobili mu test na koronawirusa. Wyszło, że ma przeciwciała. Powiedziano mu, że musiał przejść zakażenie. Jednak on zupełnie nie umie sobie przypomnieć, by w ostatnich miesiącach czuł się źle. Jeśli jednak miał tego wirusa, to ten jego wspólnik także powinien zostać przez niego być niegdyś zarażonym. Jednak on także , zupełnie sobie nie przypomina by w ostatnim czasie czuł się cokolwiek źle. Podejrzewam, że gdyby dokładnie poddać testom każde z większych skupisk ludności - parlamentarzystów i pracowników na Wiejskiej w Warszawie, urzędników w ratuszach wielkich miast, pracowników wielkich firm, żołnierzy w koszarach itp., to ognisk koronawirusa stwierdzono by bardzo wiele. Dlaczego one bez tych testów nie wychodzą na jaw? Z prostej przyczyny - ogromna większość zakażonych (nie będących przecież schorowanymi staruszkami) przechodzi zakażenie zupełnie bez objawów, jak to się ma w przypadku górników, Na dodatek w naturalny sposób, bez pomocy jakiejś podejrzanej szczepionki, nabywa sezonowej odporności. Ci zaś bardzo nieliczni, którzy mają jakieś objawy, nie zwracają na nie uwagi. Są one bowiem tak podobne do grypy czy lekkiego przeziębienia, że umykają uwadze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (23)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages