Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Koronawirus w Prostkach - mieszkańcy twierdzą, że wójt powinien zostać objęty kwarantanną i zarzucają bezczynność sanepidowi

2020-06-24 06:00:00 (ost. akt: 2020-06-24 07:56:56)

Autor zdjęcia: Prostki

U księdza z Prostek, który celebrował niedawno bierzmowanie, potwierdzono koronawirusa. Kwarantanną objęto wszystkich uczestników ceremonii. Ale czy na pewno? Mieszkańcy Prostek twierdzą, że sanepid "zignorował" ministrantów i wójta Rafala Wilczewskiego. Czy to prawda?

Jeden z mieszkańców Prostek poinformował nas, że społeczność tego podełckiego miasteczka (właściwie to dużej wsi o charakterze małomiasteczkowym) jest zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami związanymi z falą zarażeń koronawirusem.

Oddajmy głos anonimowemu reprezentantowi społeczności Prostek.

- Piszę w imieniu rodzin objętych kwarantanną na terenie Gminy Prostki. Mamy wiele zastrzeżeń co do prowadzenia działań w kierunku zminimalizowania rozwoju pandemii koronawirusa w naszej gminie. 13 czerwca w Parafii św, Antoniego w Prostkach odbyło się bierzmowanie. Po kilku dniach ksiądz zgłosił się do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. 19 czerwca przyszedł wynik, który okazał się pozytywny. Wszyscy uczestnicy bierzmowania zostali objęci kwarantanną oraz opieką sanepidu. Niestety okazało się, że jednak nie wszyscy - twierdzi nasz czytelnik.

W kolejnych zdaniach wykłada istotę obaw.

- Kwarantanną zostały objęte tylko dzieci, które szły do bierzmowania oraz ich rodziny. Nasze pytanie brzmi: ,,Co z pozostałymi uczestnikami?"; ,,Jaki sens ma kwarantanna, kiedy po ulicach chodzą inni, potencjalnie zarażeni ludzie?". W mszy uczestniczyli m.in.: ministranci, oprawa muzyczna, a co najważniejsze Wójt Gminy Prostki RAFAŁ WILCZEWSKI - który z potwierdzonego źródła NIE JEST OBJĘTY KWARANTANNĄ!!! .

Zaniepokojenie mieszkańców Prostek budzi brak odpowiedniej reakcji ze strony władz sanitarnych.

- Po skontaktowaniu się z sanepidem, i zapytaniu o to, dlaczego wyżej wymienione osoby nie zostały objęte kwarantanną, sanepid odpowiada wymijająco, że oni na liście mają tylko dzieci i ich rodziny. Ksiądz podał dane dzieci, a bardzo wątpię w to, że nie zna swoich ministrantów, którzy z pewnością mieli z nim duży kontakt. Mimo, iż podałem konkretne nazwiska pozostałych uczestników, sanepid to zignorował - żali się anonimowy przedstawiciel społeczności Prostek, prosząc nas jednocześnie, abyśmy przyjrzeli się tej sprawie.

Oto czego dowiedzieliśmy się w ełckim Sanepidzie.

- Osoba, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem ma obowiązek wskazać nam wszystkie osoby, z którymi miała kontakt, zarówno bliższe i dalsze. Następnie obdzwaniamy te wskazane osoby i je wkładamy na kwarantannę. Sami z siebie nie mamy wiedzy, z kim taka osoba miała kontakt - mówi szef PSSE w Ełku, Mariusz Wojciech Oszmian.

- Wielokrotnie rozmawiałem z wójtem (Rafałem Wilczewskim - przyp. red.) i nigdy nie zgłaszał, że miał z kimkolwiek kontakt. Dopytywaliśmy także księdza o kwestię ministrantów. Powiedział, że nie miał z nimi kontaktu. Poprosiliśmy także księdza, aby ogłosił komunikat, żeby do Sanepidu zgłaszały się osoby, które miały kontakt z osobą zarażoną - dodaje dyrektor Oszmian.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ktos ważny #2938840 | 37.47.*.* 24 cze 2020 23:34

  Taka dziura a tylu problemow narobiła. Wstyd. Ale teraz juz z czegoś jestescie znani. Taki znaczek,na wjezdzie sobie postawcie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. beata #2938631 | 95.223.*.* 24 cze 2020 16:18

   beka z was

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Axl #2938604 | 37.47.*.* 24 cze 2020 15:21

   W takiej sytuacji lepiej "włożyć" w kwarantannę jednego za dużo niż jednego za mało.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. poinformowany #2938504 | 31.0.*.* 24 cze 2020 12:52

   Dane z wtorku wieczorem - 9 kolejnych osób z Covidem w powiecie ełckim.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. poinformowany #2938494 | 31.0.*.* 24 cze 2020 12:40

   "...wkładamy (osoby) na kwarantannę. Sami z siebie nie mamy wiedzy...". Marna ta polszczyzna p. Oszmiana. Poza tym logiczne, że to właśnie ministranci mieli największy kontakt z księdzem. Przecież są razem przy ołtarzu, podają ampułki, trzymaja paterę itp.To jest bardzo blisko.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (17)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages