Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę inna niż wszystkie

2020-07-01 11:38:47 (ost. akt: 2020-07-01 11:39:50)

Autor zdjęcia: Diecezja Ełcka

Z powodu koronawirusa i obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, tegoroczna Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę będzie miała inny charakter niż zawsze.

W historii naszej ojczyzny pojawiały się trudne wydarzenia, takie jak okres rozbiorów, wojen czy Powstanie Warszawskie. Nawet podczas tak dojmujących doświadczeń, pielgrzymki na Jasną Górę były kontynuowane. Ludzie pielgrzymowali i będą pielgrzymować do Naszej Matki Jasnogórskiej. Przepisy epidemiologiczne niestety pokrzyżowały nam plany przy organizacji tegorocznej pielgrzymki. Natomiast nie znaczy to, że ona się nie odbędzie. Zatem i w tym roku postanowiliśmy wyruszyć na szlak pielgrzymkowy, tylko w nieco zmienionej formie — informuje ks. Łukasz Kordowski, kierownik EPP na Jasną Górę.

Jak czytamy na stronie diecezji ełckiej, duchowni do tegorocznego pielgrzymowania zapraszają wszystkich w formie duchowej. Natomiast osoby duchowne wezmą fizycznie udział w XXVIII Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Całą trasę przejdą księża, którzy będą reprezentować każdą z sześciu grup pielgrzymkowych. Termin XXVIII EPP na Jasną Górę nie ulega zmianie. Pielgrzymka rozpocznie się 28 VII Mszą w katedrze ełckiej o godzinie 7:00, a zakończy się 11 VIII Mszą świętą w kaplicy cudownego obrazu o godz. 11:00.

— 1 VIII pielgrzymujący księża zgromadzą się w kościele parafialnym w Gąsewie na adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez cały ten dzień niesiony będzie Przenajświętszy Sakrament. Będziemy w ten sposób wypraszać Miłosierdzie Boże dla świata, Polski i naszej diecezji — czytamy dalej. — Wszystkich, którzy nie mogą w tym roku z nami wyruszyć, zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. Co roku te osoby, które nie mogły wybrać się na pielgrzymi szlak, właśnie w ten sposób przeżywały te kilkanaście dni. Również w tym roku zachęcamy wszystkich do duchowego towarzyszenia nam w XXVIII Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Niech każdy kto chce i może, złoży duchowy dar przez ręce Niepokalanej.

Jednocześnie zachęcają wszystkich duchowych pielgrzymów w czasie trwania pielgrzymki do uczestniczenia w Eucharystii, modlitwy różańcowej oraz koronki do Bożego Miłosierdzia, postu, ofiarowania cierpień, czynów miłosierdzia, udziału w Apelu Jasnogórskim o 21:00.

— Każdego dnia o godzinie 21:00 w łączności duchowej z Jasną Górą będziemy brali udział w Apelu Jasnogórskim. Proszę wszystkich proboszczów o umożliwienie wiernym udziału w tej modlitwie w świątyni parafialnej. Apel Jasnogórski będzie transmitowany także z różnych kościołów naszej diecezji, trasy pielgrzymkowej oraz kaplicy cudownego obrazu na Jasnej Górze — zachęcają biskup Kerzy Mazur i ks. Łukasz Kordowski.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ster #2954896 | 93.237.*.* 31 lip 2020 17:35

  Tylko Chrystus. Chwałę oddajemy tylko Bogu. Amen!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. starszy #2942774 | 83.31.*.* 3 lip 2020 06:48

  Interes kościelny się kręci , co tam wirus , co tam epidemia , grunt to posłuszne dojne stado .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. oswiecona #2942653 | 80.50.*.* 2 lip 2020 18:50

  klepią te różańce od wieków i gówno z tego pożytku

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. X #2942387 | 89.228.*.* 2 lip 2020 10:11

  Kościół Katolicki jest bogaty. Czartery niech zamawiają np: z Szyman :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages