Urodziny trenera i pierwsze sparingowe zwycięstwa Mazura

2020-07-05 18:00:00(ost. akt: 2020-07-05 18:43:14)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski / MKS Mazur Ełk

PIŁKA NOŻNA || MKS Mazur Ełk jest już w pełnym reżymie treningowym. Zawodnicy szlifują formę w serii gier sparingowych i zwyciężają w dniu urodzin trenera. Znaleźli także czas, aby pomóc małej Hani chorej na SMA. Ełcka piłka wraca do życia.
Zawodnicy Mazura Ełk są w solidnym treningu już od kilku dobrych tygodni i tylko kwestią czasu było, kiedy będą mogli sprawdzić swoją formę po koronawirusowym odmrożeniu sportu. 17 czerwca na facebook’u ełckiego klubu pojawiła się informacja mówiąca o najbliższej grze kontrolnej ełczan.

— W sobotę 20 czerwca Nasi zawodnicy rozegrają spotkanie kontrolne z Mazurem Wydminy. Początek sparingu o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim w Ełku im. Stefana Marcinkiewicza — czytamy we wpisie, z którego dowiadujemy się także o kolejnych sparingpartnerach MKS-u.

20-06-2020 Ełk godz. 11:00 MAZUR EŁK - MAZUR WYDMINY (7:1)
03-07-2020 Ełk godz. 18:00 MAZUR EŁK - ŚNIARDWY ORZYSZ (4:1)
11-07-2020 Ełk godz. 11:00 MAZUR EŁK - ROMINTA GOŁDAP
15-07-2020 Ełk godz. 18:00 MAZUR EŁK - WARMIA GRAJEWO
18-07-2020 Ełk godz. 11:00 MAZUR EŁK - JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK
25-07-2020 Ełk godz. 11:00 MAZUR EŁK - CZARNI OLECKO

20 czerwca to jednak nie tylko gra kontrolna Mazura. Tego dnia urodził się obecny trener MKS-u i żywa legenda Korony Kielce, Paweł Sobolewski. Klub nie omieszkał złożyć życzeń utalentowanemu pomocnikowi.

— Życzymy Trenerowi samych zwycięstw z naszą drużyną, dużo zdrówka oraz spełnienia wszystkich marzeń w życiu osobistym — czytamy na FB Mazura Ełk.

Być może życzenia złożone trenerowi Sobolewskiemu spełnią się w 100 proc. czego dobrym omenem był wynik sparingu z Mazurem Wydminy. Do 45 minuty spotkania ełczanie wygrywali jedną bramką. Jedynego gola w pierwszej połowie strzelił w 43 minucie Szymon Dębek. Druga połowa to już popis umiejętności strzeleckich w wykonaniu zawodników MKS Mazura Ełk. Na listę strzelców wpisywali się: Mariusz Łapiński, Kamil Stawecki, Dawid Skalski i aż trzykrotnie grający Prezes MKS-u. Radosław Dorszewski. Weteran niemieckich boisk pokazał żelazne opanowanie, precyzję i doświadczenie w przewidywaniu biegu wydarzeń na boisku. Żadna ze zdobytych przez niego bramek nie była dziełem przypadku. Widać było, że zawodnicy mają zaufanie do doświadczonych kolegów (Dorszewski, Sobolewski) i chętnie korzystali z ich rad i podpowiedzi. Sam mecz był rozegrany w przyjaznej atmosferze i przy pełnej współpracy na linii sędzia – zawodnicy obu drużyn (wziął od obu stron – oczywiście żartujemy i pozdrawiamy!). Doskonale obrazuje to zamieszczony na FB MKS-filmik przybliżający kulisy meczu rozegranego przeciwko sąsiadom z Wydmin.

24 czerwca ełczanie wzięli udział w #gaszynchallenge na rzecz chorej Hani Poczobut i wykonali „przepisowe” 10 pompek. Zaapelowali oczywiście o dokonywanie wpłat na zbiórkę Hani założoną na portalu siepomaga.pl. Do wykonania zadania nominowali MKS Pogoń Łapy, społeczność Mazurowców, Dar-Tech oraz KS Śniardwy Orzysz.

W poniedziałek 29 czerwca władze klubu pilnie śledziły losowanie par rundy wstępnej oraz rundy I Wojewódzkiego Pucharu Polski. Mazur czeka w I rundzie rozgrywek na rywala, który zostanie wyłoniony z pary UKS Start Kruklanki – MLKS Czarni Olecko.

W piątek, 3 lipca, podopieczni trenera Sobolewskiego przyjmowali na Stadionie im. Stefana Marcinkiewicza gości z Orzysza. Nasi zawodnicy zwyciężyli wynikiem 4:1. Wszystkie bramki w meczu padły w drugiej połowie. Dla Mazura strzelali Stawiecki (2x), Dębek oraz Skalski. Honorową bramkę dla Śniardw zdobył Radzikowski.

W sobotę, 11 lipca, do Ełku przyjedzie ekipa Rominty Gołdap.