Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Były wicepremier, wicewojewoda i wójt gminy Ełk rozmawiali o wzmocnieniu ełckiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego

2020-07-06 15:46:38 (ost. akt: 2020-07-06 15:49:18)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Jest szansa na wzmocnienie ełckiej delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Mówili o tym na konferencji prasowej w Urzędzie Gminy Ełk były wicepremier Jarosław Gowin, wicewojewoda Aleksander Socha i Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

– Jeśli nie będzie możliwości przeniesienia delegatury w bardziej dogodne i dostępne miejsce, to wyremontujemy i unowocześnimy te pomieszczenia, które są zajmowane obecnie – powiedział wicewojewoda Aleksander Socha. – Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców subregionu ełckiego i ułatwić załatwianie spraw na tym szczeblu. Zwiększy się znaczenie placówki i podniesie to rangę tego regionu.

– W naszym społeczeństwie nie brakuje osób starszych, które nie radzą sobie świetnie w internecie i preferują bezpośrednie kontakty z urzędnikami, stąd nasze starania o wszelkie udogodnienia, także w tematach, które są załatwianie poza kompetencjami gminnymi – dodaje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Poparcie dla działań, które będą zmierzały do wzmocnienia ełckiej delegatury UW wyraził Jarosław Gowin, prezes Porozumienia, które z Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską tworzy obóz rządzący w naszym kraju.

O sprawach związanych z delegaturą UW w Ełku oraz problemach samorządów lokalnych rozmawiano także na spotkaniu z przedstawicielami samorządów z tej części Mazur.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ExEr #2945475 | 176.221.*.* 8 lip 2020 11:05

  Uwielbiam spotkania o niczym. Takie są najlepsze. Zbiera się towarzystwo zwane Kółkiem Wzajemnej Adoracji i kadzą sobie. Mówią, jako to jest fajnie i jak może być jeszcze fajniej. Rozdzielają zadania, dzielą się pomysłami, wzajemnie się nakręcają. Jeden mądrzejszy od drugiego. Jak spojrzałem na zdjęcie z tego spotkania to zobaczyłem same tuzy. UG godnie reprezentowany, UM również, SP - bez dwóch zadań. Każdy z wymienionych ma na koncie same sukcesy i zero porażek. Każdy z samorządów kwitnie za ich panowania. Pozazdrościć mogą im inne samorządy. I jaki ważny temat poruszyli - co zrobić z delegaturą? Przecież tak ważną rolę pełni. Ludzie wciąż tam przychodzą i przychodzą, a życzliwi urzędnicy nie dają rady ich obsłużyć. Urzędników jest za mało! Zróbmy coś z tym szybko! Jak tak można żyć? To powinien być priorytet na najbliższe tygodnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. otóż to #2945118 | 89.228.*.* 7 lip 2020 14:26

  Dojna zmiana i o kresach sobie przypomniana przed wyborami i nadchodzącą utratą władzy. Areszty czekają

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. rysiu #2945084 | 79.191.*.* 7 lip 2020 12:54

  Ilość obsady kadrowej i ważność spraw jakie można tu załatwić jest taki sam czyli żaden w Delegaturze UW i Delegaturze UMarsz. Żaden poseł tego nie zmieni.To taki wymowny stosunek władzy wojewódzkiej tej rządowej i tej samorządowej (urząd marszałkowski) do Ełku jako trzeciego miasta w regionie.Gdyby nie paszporty to nikt by nie zauważył że one są. A ilu urzedników mamy w delegaturze w Elblągu ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. aa #2945037 | 89.228.*.* 7 lip 2020 11:18

  tak wygląda IMPOTENCJA polityczna!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. X #2944994 | 89.228.*.* 7 lip 2020 09:21

  Panie Wójcie kiedy wreszcie zostawi pan swój "SPADOCHRON POLITYCZNY" !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages