Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

18-latek ukradł trzy rowery. Dwa już wróciły do swoich właścicieli

2020-07-07 08:59:15 (ost. akt: 2020-07-07 09:00:36)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Jeden z nich młody mężczyzna ukradł podczas prac dorywczych w gospodarstwie rolnym, a dwa w Ełku. Dwa z nich trafiły z powrotem do właścicieli. Natomiast policjanci poszukują jeszcze właściciela jednego roweru, który został znaleziony u 18-latka.

Pod koniec czerwca policjanci otrzymali zgłoszenia o kradzieży dwóch rowerów. Do pierwszej kradzieży doszło w gminie Ełk podczas prac rolnych. Pokrzywdzony pojechał do pracy swoim rowerem i zostawił go niedaleko pola. Jak się okazało, okazję wykorzystał inny sezonowy pracownik, zabrał rower i wrócił nim do Ełku. Gdy jednoślad nie był mu już potrzebny sprzedał go za 40 złotych. Natomiast właściciel wycenił jego wartość na 660 złotych. Policjanci odzyskali skradziony rower i już przekazali go właścicielowi.

Policjanci ustalili także, że ten sam mężczyzna ukradł rower o wartości 700 złotych w Ełku. 18-latek zobaczył stojący niezabezpieczony rower w centrum miasta. Jak się okazało, właściciel w tym czasie był u fryzjera. 18-latek zabrał rower, a potem zostawił go kilka ulic dalej. Przypiął go swoją linką do płotu, żeby nikt mu go nie ukradł. Jakiś czas później przechodził tamtędy właściciel i dostrzegł swoją własność.

Policjanci pracując przy tych sprawach ustalili także, że to nie wszystkie kradzieże, jakich dopuścił się zatrzymany mężczyzna. Policjanci znaleźli u niego jeszcze inny rower. Okazało się, że on także pochodzi z kradzieży. Jednak nie zostało to zgłoszone policjantom, dlatego poszukujemy właściciela tego roweru. Do kradzieży najprawdopodobniej doszło w centrum Ełku w czerwcu. To górski rower, kolor biały. Osoby, które rozpoznają swój rower, a także osoby które mogą pomóc w ustaleniu jego właściciela, prosimy o kontakt z osobą prowadzącą postępowanie pod numerem 87 621 82 74, 87 621 82 00 lub osobisty z jednostką Policji.

18-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy także właścicielom jednośladów o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Właściciele zazwyczaj zabezpieczają rowery, jednak zdarza się, że w sposób niewłaściwy lub niewystarczający. Taka sytuacja to wymarzona okazja dla złodzieja. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby toś zabrał pozostawiony przed sklepem, na klatce schodowej czy w piwnicy rower.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages