Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Policjant w czasie wolnym od służby pomógł żeglarzowi

2020-07-07 14:09:29 (ost. akt: 2020-07-07 14:20:12)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Podkom. Grzegorz Skubich ruszył z pomocą widząc przewróconą żaglówkę i zaangażował się w działania ratunkowe. Mężczyzna w dobrym stanie został przekazany załodze MOPR-u, a jego żaglówkę policjant bezpiecznie postawił do pionu i odholował do brzegu, chroniąc ją od zniszczeń.

Nigdy nie wiadomo, kiedy wiedza i umiejętności nabyte przez lata policyjnej służby mogą pomóc innym osobom w ocaleniu życia i uratowaniu mienia. Podkom. Grzegorz Skubich na co dzień pracuje jako wykładowca i szkoli policjantów wodnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Aktualnie z powodu zamknięcia placówki pełni służbę w Ełku.

W minioną niedzielę wypoczywał z rodziną na jeziorze Niegocin, pływając łodzią motorową. W pewnym momencie na środku akwenu zauważył przewróconą żaglówkę, która leżała do góry dnem. Policjant od razu ruszył z pomocą i zaangażował się w działania ratunkowe. Tego dnia wiał silny wiatr, warunki pogodowe na jeziorze były trudne. Okazało się, że za sterami żaglówki stał starszy mężczyzna, któremu w takich warunkach zabrakło odpowiednich umiejętności. Poza tym mężczyzna nie miał na sobie żadnych środków ratunkowych. W działania włączyła się także załoga innej jednostki, która wzięła mężczyznę na pokład. Natomiast policjant w celu uniknięcia zniszczenia i zatopienia jednostki, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w bezpieczny sposób postawił żaglówkę do pionu i doholował do brzegu.

Dzięki zdecydowanemu działaniu i odpowiednim umiejętnościom nie doszło do tragedii i nieszczęścia. Mężczyzna był w dobrym stanie i został przekazany załodze MOPR-u. Jego żaglówka została uchroniona od szkód i zniszczeń.

Źródło: KPP Ełk


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gostek #2949870 | 5.184.*.* 18 lip 2020 17:21

  Szkoda że nie piszą o tym z czego Ełk cały się śmieje! Jak policja prowadzi i załatwia sprawy a raczej trudno to nazwać, bo w głowie się nie mieści, co sobie WŁADCY wyobrażają. Tylko patrzeć jak miarka się przebierze i będzie WIELKIE BUM!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. I do Mr. P #2945230 | 188.146.*.* 7 lip 2020 19:18

  A Pan potrafi na jeziorze odwrócić „grzybka” ? Bo zabrać na pokład rozbitków to nie wszystko ... jeżeli jest Pan żeglarzem - to niestety takie komentarze chluby nie przynoszà .. Gość pomógł i chwała mu za to

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do ~ zorz #2945222 | 188.146.*.* 7 lip 2020 19:10

  No ta profesja chyba jednak coś ma do rzeczy ... proponuję uważnie przeczytać artykuł

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zorz #2945133 | 109.241.*.* 7 lip 2020 15:01

  A gdyby to był np. piekarz w czasie wolnym od pracy? Jakie ma znaczenie profesja w takiej sytuacji?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Mr. P #2945129 | 37.47.*.* 7 lip 2020 14:54

  No i co w związku z tym? Chyba gorzej by było gdyby nie pomógł? Ot czyn wielce bohaterski. Każdy postąpił by tak samo będąc akurat w tym miejscu. Wiadomo jednak, że jak góra przeczyta o bohaterze to i pieniążek wpadnie na zbliżające się święto...to jest tak ironiczne, że aż żałosne....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages