Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Andrzej Duda: Chcę doprowadzić do tego, żeby polska rodzina żyła na takim poziomie, jak rodzina na zachodzie Europy

2020-07-07 15:50:34 (ost. akt: 2020-07-07 16:18:58)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Kampania wyborcza na ostatniej prostej. We wtorek do miejscowości Szeligi pod Ełkiem przyjechał prezydent Andrzej Duda. Najpierw spotkał się z ratownikami z OSP Szeligi, a następnie z mieszkańcami. Zachęcał również do udziału w wyborach.

Do wyborów pozostało już kilka dni. Przed pierwszą turą Ełk odwiedził Rafał Trzaskowski. Spotkał się z mieszkańcami w centrum Ełku. Z kolei we wtorek Ełk odwiedził prezydent Andrzej Duda. Najpierw, w ramach oficjalnej wizyty, odwiedził Jednostkę Ratownictwa Wodnego OSP Szeligi.

— Wykonują Państwo swoją służbę tu, gdzie ludzie przyjeżdżają wypocząć, gdzie – mam nadzieję – w tym roku jeszcze więcej Polaków, jeszcze więcej młodzieży przyjedzie niż normalnie. To, oczywiście, jest także związane z warunkami wynikającymi z epidemii koronawirusa. Ale zawsze zachęcam, by Polacy wypoczywali u nas w kraju – korzystając z usług turystycznych, zostawiali swoje pieniądze — powiedział prezydent Andrzej Duda. — Mam nadzieję, że ustanowiony przeze mnie bon turystyczny również w tym pomoże, by wesprzeć usługi turystyczne także tu, w Państwa rejonie – tu, nad jeziorami mazurskimi. Jest to teraz bardzo ważne dla polskiej gospodarki.

W spotkaniu oprócz ratowników brali udział również parlamentarzyści i przedstawiciele lokalnych władz m.in. prezydent Ełku i starosta powiatu ełckiego.

— Po wielu rozmowach ze strażakami ochotnikami zobowiązałem się, że będę ze wszystkich sił się starał, aby długoletnia służba w OSP, związana z bezpośrednim niesieniem pomocy, a więc ryzykowaniem własnego zdrowia i życia, znalazła odzwierciedlenie w stosownym dodatku emerytalnym — oświadczył prezydent Duda.

Prezydent skorzystał również z zaproszenia do krótkiego rejsu łodzią ratowników.

Później spotkał się z mieszkańcami, podczas którego zachęcał do udziału w wyborach i przekonywał do oddania głosu właśnie na niego. Z tłumu nie brakowało okrzyków "Andrzej Duda, to się uda" czy "Zwyciężymy!".

Prezydent podczas wystąpienia przed swoimi zwolennikami mówił m.in. na temat dotychczasowej pomocy przedsiębiorcom.

— Stąd decyzja o tym, żeby w ich ręce (przedsiębiorców - red.) przekazać pieniądze, wprost z budżetu państwa, żeby utrzymali swoje firmy, swoje miejsca pracy w momencie, kiedy gospodarka się zamknęła de facto na 2 miesiące. Myśmy tą decyzję pojedli świadomie. Nie zrobiliśmy liberalnego rozwiązania jak Donald Tusk w 2008 roku - "radźcie sobie sami". Postanowiliśmy dać pieniądze po to, żeby miejsca pracy przetrwały, wierząc w to, że dzięki temu polska gospodarka, jak tylko pandemia zacznie słabnąć, ruszy z kopyta. I tak się dzieje. Mamy naprawdę bardzo niewielkie bezrobocie. Ten wzrost (bezrobocia - red.) był, ale niewielki. Na to odpowiadamy Czym? Dodatkiem solidarnościowym, dużo większym świadczeniem niż zasiłek dla bezrobotnych — mówił Andrzej Duda.

http://m.wm.pl/2020/07/orig/img-20200707-120618-resized-20200707-034548602-635337.jpg

Pojawiły się również obietnice związane z przyszłymi zarobkami Polaków.

— Chcę żeby szerokopasmowy internet dodarł do każdego domu, nawet w najmniejszej miejscowości. Chcę żeby w Polsce w sposób naturalny, stopniowo rosły wynagrodzenia. Będziemy państwem coraz zamożniejszym, będziemy mieli coraz więcej inwestycji, będzie coraz więcej dobrze płatnych miejsc pracy. Nie mam co do tego wątpliwości. A w efekcie polska rodzina będzie żyła na coraz wyższym poziomie. Chcę doprowadzić do tego, żeby polska rodzina żyła na takim poziomie, jak rodzina na zachodzie Europy. Po co? To jest chyba dla wszystkich oczywiste. Żeby nie było potrzeby wyjeżdżania na zachód za pracą. Jak ktoś chce, to proszę bardzo, jest swoboda przemieszczania się w ramach Unii Europejskiej. Ktoś chce spróbować? Proszę nich próbuje, ale nie dlatego, że musi, że nie ma warunków życia. Z tym musimy skończyć raz na zawsze i dlatego ja właśnie chcę prowadzić tą politykę jeszcze przez 5 lat — mówił urzędujący prezydent.

W tłumie byli obecni również przeciwnicy obecnego prezydenta z plakatami Rafała Trzaskowskiego czy transparentem "Ełk mówi nie Dzidzie". Na szczęście nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Obie strony starały się trzymać swoje emocje na wodzy.

Z Ełku Andrzej Duda udał się na Podlasie m.in. do Suwałk i Augustowa.

http://m.wm.pl/2020/07/orig/107693554-3073443216074427-2028393587761450908-n-635336.jpg


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (94) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ir. #2946393 | 176.221.*.* 10 lip 2020 09:48

  A kto go tu zaprosił !!!! . Niedouki się cieszą .

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Darecki #2945976 | 89.228.*.* 9 lip 2020 13:10

  Chciałbym ponowić swoje pytanie zadane w dniu wczorajszym internaucie o nicku z Pisza na temat wypowiedzi pana Trzaskowskiego o adopcji dzieci przez pary homoseksualne,w końcu jest za czy przeciw bo z wypowiedzi jakiej udzielił jest wskazanie że jednak jest za, bo czasy się zmieniają. Po drugie czy będzie pan Trzaskowski za wprowadzeniem karty lgbt w całej Polsce. Po trzecie co z polską powiatową czy będzie likwidował powiaty. Po czwarte co z wypalaniem gorącym żelazem a propos mowy nienawiści której jest przeciwnikiem.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Darecki #2945846 | 89.228.*.* 9 lip 2020 07:39

   Dlaczego z tego portalu znikają niewygodne posty dotyczące pana Trzaskowskiego. Cenzura?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Ella #2945770 | 89.228.*.* 8 lip 2020 21:54

    No i weź i wybierz człowieku, między narodowym socjalistą a międzynarodowym socjalistą?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Pfi #2945665 | 89.228.*.* 8 lip 2020 18:09

    Dlaczego tylko rodzina ma żyć na poziomie? A single to mają zdychać czy co?

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (94)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages