Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Dwa maratony w ramach tegorocznej "Aqua Fiesty"

2020-07-16 16:00:00 (ost. akt: 2020-07-16 16:52:27)

Autor zdjęcia: MOSiR Ełk

SPORTY WODNE || W niedzielę 12 lipca na Jeziorze Ełckim, w ramach imprezy wodnej „Aqua Fiesta” odbył się maraton pływacki i kajakowy. Impreza zalicza się do cyklu – IV Puchar Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.

Władze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku – organizatora wydarzenia – o nadchodzącej imprezie wodnej powiadomili potencjalnych uczestników odpowiednio wcześniej.

Na „Aqua Fiestę” zapisywać się można było także drogą internetową. Każdy uczestnik maratonu był zobowiązany do zapoznania się z regulaminem, wypełnienia w dniu zawodów karty zgłoszeniowej (za niepełnoletnich poświadczali rodzice) oraz podpisania własnoręcznego oświadczenia mówiącego o tym, że startuje na własną odpowiedzialność.

W ramach tego coraz popularniejszego ełckiego wydarzenia, przeprowadzono maraton pływacki oraz maraton kajakowy. W każdym z nich mogło wziąć udział maksymalnie 50-ciu uczestników. Impreza wystartowała 12 lipca, o godz. 9:30 na nowej plaży miejskiej przy ul. Kolbego 13.

„Aqua Fiesta” rozpoczęła się maratonem pływackim, którego trasa była długa na 2,800 metrów, co przełożyło się na dwie pętle o równej długości 1,400 m. Limit czasu na ukończenie rywalizacji wynosił 90 min/2,800 m. Zarówno start, jak i meta zawodów znajdowały się przy kąpielisku nowej plaży miejskiej. Czas uczestnikom mierzono ręcznie. Ci z nich, którzy zdecydowali się na start w strojach neoprenowych (pianki, spodenki, skóry etc.) nie byli brani pod uwagę w ustalaniu klasyfikacji końcowej.

Najmłodszy z panów miał 15 lat, a najmłodsza z pań 14. Na ełcką "Aqua Fiestę" uczestnicy "napłynęli" z przeróżnych miejsc naszego kraju, np. z Warszawy, Płocka, Poznania, Skierniewic, Łomży czy Olsztyna.

MARATON PŁYWACKI
K. OPEN MĘŻCZYZN:
1. Wiktor Grzegorczyk (Ełk)
2. Mieszko Palmi-Kukiełko (Wisujny)
3. Paweł Gregorowicz (Olsztyn)

K. OPEN KOBIET:
1. Klaudia Tarasiewicz (Warszawa)
2. Emilia Tofil (Gdynia)
3. Natalia Gawędzka (Ełk)


Po maratonie pływackim, o godz. 11:30 przyszła pora na maraton kajakowy. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach open: dwójkach i jedynkach. Tutaj długość trasy wynosiła ok. 5,000 metrów.

Rywalizację w pierwszej kategorii wygrała para Piotr Pipiro/Łukasz Zub z czasem 30:47. Tuż za nimi uplasowali się Sebastian Kosiorek/Rafał Kobyliński (czas 31:03), a finałową trójkę zamknęli Grzegorz Mówiński/Piotr Konopacki (31:57).


Jeżeli natomiast chodzi o jedynki to tutaj najlepiej zaprezentował się Daniel Marcinkowski (czas 33:47). Drugi był Paweł Gregorowicz (34:05), a na podium znalazło się także miejsce dla Mariusza Naruszewicza (35:20).
Z pełnymi wynikami zawodów można zapoznać się na stronach internetowych ełckiego MOSiR-u.

Celem „Aqua Fiesty” jest m.in. popularyzacja pływania na długich dystansach i wodach otwartych oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku nad wodą wśród społeczeństwa.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages