Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Mazury na Szerokie Wody. Już dziś początek wyprawy!

2020-07-25 10:53:46 (ost. akt: 2020-07-25 10:55:24)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne/elk.pl

Nowa inicjatywa ełczanina Marka Radlińskiego i giżycczanina Szymona Andruszkiewicza zakłada spływ kajakiem z Giżycka do Gdańska. Trasa wynosi ok. 700 km. Głównym celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy na leczenie sześcioletniego Igorka Kamińskiego.

Ełczanin Marek Radliński z giżycczaninem Szymonem Andruszkiewiczem w zeszłym roku, w ramach projektu „Mazury na Szczyt”, zdobyli Elbrus. Już w drodze powrotnej z Rosji planowali następną wyprawę. Tym razem postanowili popłynąć kajakami z Krainy Wielkich Jezior do Gdańska. Tegoroczna wyprawa pod nazwą „Mazury na Szerokie Wody” łączy piękno podróżowania z pomocą Igorkowi Kamińskiemu. Sześciolatek cierpi na rzadką chorobę. Jest bardzo dzielnym człowiekiem, który dzięki wytrwałości i kosztownej rehabilitacji robi ogromne postępy.

Do ekipy dołączył gdańszczanin Piotr Augustyn – zdobywca Elbrusu, fotograf i bloger. Wiele podróży zrealizował rowerem. Odwiedził w ten sposób między innymi Azau – miejscowość u podnóża Elbrusu, gdzie zostawił rower i wszedł na wierzchołek najwyższej góry Europy.

Do przepłynięcia mają około 700 km. Przez mazurskie jeziora, Pisę, Narew, Wisłę do Gdańska. Rejs powinien potrwać 14 dni. W najbliższą sobotę (25 lipca), o godzinie 8.00 startują z Ekomariny w Giżycku. Głównym celem jest oczywiście zbiórka pieniędzy dla Igorka Kamińskiego.

Wyprawę wspierają m.in. miasto Ełk, Giżycko.

elk.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages