Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wyładował złość, niszcząc przystanek. Został zatrzymany dzięki reakcji mieszkańca

2020-08-04 16:16:11 (ost. akt: 2020-08-04 16:16:16)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Dzięki czujności i szybkiej reakcji świadka policjanci zatrzymali wandala, który zniszczył szyby w wiacie przystankowej. 35-latek chciał w ten sposób wyładować swoją złość. Straty to ponad 2500 złotych.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Czujny mieszkaniec Ełku podczas spaceru zauważył mężczyznę, który uderza w szyby na przystanku autobusowym. Dzięki jego zaangażowaniu i właściwej postawie obywatelskiej policjanci zatrzymali wandala kilkanaście metrów dalej. Mężczyzna miał przy sobie młotek – narzędzie, którym dokonał zniszczeń. 35-latek trafił do policyjnej celi.

Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna spożywał alkohol, a potem bez wyraźnego powodu postanowił zniszczyć szyby na przystanku. Twierdził, że dał w ten sposób upust swojej złości. Teraz 35-latek będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania. Wartość strat została oszacowana na ponad 2500 złotych.

Czynu tego dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu wyższy wymiar kary – nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest czujne oko mieszkańców. Szybka reakcja w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmów może przyczynić się do bezpośredniego zatrzymania sprawcy.

KPP Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages