Sukces ełckiego policjanta w szachach

2020-09-02 23:30:40(ost. akt: 2020-09-03 08:22:47)

Autor zdjęcia: policja.pl

Nadkom. Andrzej Plesiuk kolejny raz stanął na podium podczas ogólnopolskich rozgrywek szachowych służb mundurowych. Ełcki policjant zajął 1. miejsce wśród policjantów w turnieju błyskawicznym, a 2. w turnieju klasycznym.
Przez 6 dni, od 25 do 30 sierpnia, 35 zawodników reprezentujących Policję, Wojsko Polskie, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Służbę Celno-Skarbową oraz Straż Pożarną, rywalizowało ze sobą o miano Mistrza Polski Służb Mundurowych w Szachach. Turniej odbywał się w Głuchołazach.

Od kilku lat w turnieju bierze udział policjant z Ełku – nadkom. Andrzej Plesiuk, który zwykle odnosi sukcesy podczas rozgrywek. I tym razem ełcki policjant osiągnął dobre wyniki. Podczas zaciętej rywalizacji był najlepszy wśród policjantów w turnieju szachów błyskawicznych, drugie miejsce zajął w szachach klasycznych. Dało mu to analogicznie 5. i 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Nadkom. Andrzej Plesiuk w szachy gra od wielu lat. To jego hobby i szczególna forma odpoczywania w wolnym czasie.