Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Spotkania kulturalne w Stradunach - Śladami Mistrza

2020-09-16 09:51:31 (ost. akt: 2020-09-16 10:14:28)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Centrum Kultury Gminy Ełk będzie uczestniczyło w realizacji projektu „Śladami Mistrza – spotkania”, który powstał w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, wspierającego edukację kulturalną. Autorem projektu jest Kamila Guzewicz.

– Celem projektu jest zapoznanie młodzieży szkolnej z repertuarem i historią zespołów śpiewaczych działających w Gminie Ełk, a także zorganizowanie przeglądu pieśni tradycyjnych – informuje Edyta Wocial, dyrektor CKGE z siedzibą w Stradunach.

Projekt przebiegać będzie w dwóch etapach. Pierwszy zakłada spotkania młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Stradunach ze śpiewaczkami z zespołów Zielona Dąbrowa i Stradunianki. Podczas spotkań młodzież usłyszy pieśni tradycyjne i historie mieszkańców naszego regionu, ponadto zostanie zaproszona na warsztaty śpiewu do Centrum Kultury w Stradunach.

Drugim etapem będzie spotkanie śpiewacze w Kościele w Stradunach. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną pieśni żałobne i pogrzebowe zespołów ludowych z regionu. Spotkanie odbędzie się w czasie zadusznym.

– Wszystko po to, by podkreślić wyjątkowy czas i upamiętnić zmarłych, którzy odeszli, a także zaprezentować mieszkańcom Stradun i okolic pieśni dawne – dodaje Edyta Wocial. – Działania mają na celu zaangażowanie młodzieży w wydarzenia kulturalne, możliwość poznania tradycji oraz budowanie dialogu międzypokoleniowego.

mat. Gmina Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages