Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Trzy nowe autobusy hybrydowe na ełckich ulicach

2020-09-30 10:45:23 (ost. akt: 2020-09-30 10:46:49)

Autor zdjęcia: elk.pl

Komunikacja miejska w Ełku staje się bardziej ekologiczna, nowoczesna i bezpieczniejsza. To za sprawą kolejnych trzech nowych autobusów hybrydowych, które już wyjechały na ulice naszego miasta. W przyszłym roku flota MZK wzbogaci się o następne dwa takie pojazdy.

Kolejne trzy autobusy hybrydowe Volvo trafiły do Ełku. Dostawa ta, to efekt zawartej w zeszłym roku umowy z Volvo Polska. Łącznie we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji jest już 6 takich nowoczesnych hybryd (pierwsze trzy dostarczono w grudniu 2019 r.).

Pojazdy są wyposażone w: klimatyzację, tablice informacyjne LCD, system głosowej informacji pasażerskiej, monitoring wizyjny oraz w ładowarki USB dla pasażerów.Nowe autobusy Volvo mogą pomieścić ok. 100 pasażerów, w tym na 30 miejscach siedzących. Aktualnie przewóz osób odbywa się jednak w obowiązujących obostrzeniach sanitarno-epidemiologicznych. Ze względu na niskopodłogowe zawieszenie, autobusy dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zasilanie elektryczne w najnowszych autobusach hybrydowych może być wykorzystywane dłużej niż w dotychczasowych dostępnych na rynku modelach. Autobusy te charakteryzują się też znacznie mniejszą emisją szkodliwych substancji oraz są cichsze od tych napędzanych tradycyjnie.

Łączny koszt zakupu 6 autobusów hybrydowych to ok. 11,4 mln zł, w tym pozyskane dofinansowanie wynosi ok. 7,8 mln zł (RPO Województwa Warmińsko – Mazurskiego).

W przyszłym roku planowana jest dostawa kolejnych dwóch nowoczesnych autobusów hybrydowych do Ełku. Umowa została podpisana 22 września 2020 r.

elk.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bus #2978922 | 10.10.*.* 1 paź 2020 09:05

  niby nowe, niby volvo, a coś niesamowicie piszczy w przednim lewym kole i nikt od ponad pół roku tego nie naprawił. czy kierowca na prawdę tego nie słyszy?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. j&s #2978404 | 188.147.*.* 30 wrz 2020 11:04

   Szkoda że to nie są np. Solarisy Urbino, ale każdy nowy tabor to dobra wiadomość.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages