Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Kolejne eksponaty trafiły do Muzeum Historycznego w Ełku

2020-10-07 10:00:12 (ost. akt: 2020-10-07 23:42:54)

Autor zdjęcia: elk.pl

Muzeum Historyczne w Ełku otrzymało nowe eksponaty. Tym razem pochodzą one m.in. z 1943 roku i zostały przekazane przez mieszkankę Sypitek. Jednocześnie muzeum zachęca wszystkich do współpracy i włączenia się w powiększanie zbiorów poprzez przekazywanie eksponatów o wartości historycznej.

Kolejne eksponaty znalazły się w posiadaniu Muzeum Historycznego w Ełku. Znaleziska pochodzą ze strychu domu w Sypitkach i zostały przekazane do Muzeum dzięki właścicielce tego domu. Są to m.in. kartki na chleb, zeszyty szkolne z dyktandami z lutego 1943 r., które bardzo dobrze pokazują nazistowską indoktrynację uczniów w mazurskich szkołach, podręcznik uprawy ziół ze wstępem gauleitera Prus Wschodnich Ericha Kocha oraz torebka z nasionami marchewki pochodzącymi z firmy Gustava Scherwitza z Królewca (na wiosnę muzeum zamierza podjąć próbę wysiania tych nasion).

Jednocześnie Muzeum Historyczne zachęca wszystkich do dzielenia się podobnymi znaleziskami. Często w naszych domach znajdują się przedmioty o dużej wartości historycznej, które dzięki naszej ofiarności mogą powiększyć zasoby ełckiego muzeum stając się częścią zbiorów lub ekspozycji stałej.

elk.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages