Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Uczniowie z Rożyńska Wielkiego pomogą seniorom

2020-10-14 17:11:50 (ost. akt: 2020-10-15 15:14:43)

Autor zdjęcia: SP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Rożyńsku Wielkim

SPOŁECZEŃSTWO || Grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Rożyńsku Wielkim organizuje dużą akcję społeczną. Uczniowie chcieliby przygotować pudełka uśmiechu dla seniorów. Może chcecie pomóc?

Szczytna inicjatywa społeczności uczniowskiej z SP w Rożyńsku Wielkim to część większej inicjatywy – programu Szkolne Kluby Wolontariatu prowadzonego przez Stowarzyszenie Wiatraki Mazur. Jedno z zadań mówi o potrzebie przeprowadzenia akcji społecznej. Klub z SP w Rożyńsku Wielkim chciałby pomóc właśnie seniorom. Dlaczego?

— W ramach akcji chcemy przygotować pudełka uśmiechu. Będą to pudełka dla seniorów z naszych okolic. Akcją obejmiemy 10 starszych osób. Przygotujemy pudełka w których znajdą się przydatne rzeczy które uda nam się pozyskać ze zbiórek i sponsorów — czytamy w liście wystosowanym przez uczniów biorących udział w konkursie.

Czym chcieliby obdarować osoby starsze?

— Będzie to żywność środki czystości może jakaś karma dla psa lub kota bo często osoby samotne przygarniają bezdomne zwierzęta (zrobimy wcześniej wywiad co takie osoby potrzebują jakie zwierzęta mają). Chcielibyśmy aby w paczkach znalazły się również maseczki może płyny do dezynfekcji to na pewno się przyda. Może jakieś książki czasopisma, różaniec. Może zaproponujemy także pomoc w posprzątaniu grobu osoby bliskiej albo wspólnie udamy się na cmentarz. Dla każdego seniora przygotujemy także własnoręcznie przesadzony kwiatek w doniczce. W przeddzień rozdawania paczek upieczemy ciasta które również zapakujemy do paczek. Przygotujemy też list z miłymi słowami, który wszyscy podpiszemy. Poprosimy policjantów o odblaski i kamizelki aby seniorzy byli bezpieczni na drodze — wyliczają w liście i proszą o pomoc każdego chętnego do jej niesienia.

Przeprowadzona zostanie także inna akcja, w postaci zbiórki książek dla najmłodszych uczniów. Zostaną one przekazane do szkolnej biblioteki. Ponadto seniorzy będą mogli skorzystać z zebranych przez społeczność książek edukacyjnych, np. słownika ortograficznego.

Akcja rozpoczęła się 15 października i potrwa do końca miesiąca.

Fot. SP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Rożyńsku Wielkim

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages