Świetna forma judoków z Judo Shamo Ełk na Mistrzostwach Młodzików

2020-10-21 17:56:10(ost. akt: 2020-10-21 18:03:28)

Autor zdjęcia: Judo Shamo Ełk

Po dłuższej przerwie ełccy judocy z Shamo rywalizowali na Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na którym wywalczyli aż 2 medale.
Na rozgrywanych 17 października zawodach w Bydgoszczy świetnie wypadła trójka zawodników ełckiego klubu.

Rafał Butyński nie dał szans swoim rywalom, pewnie wygrywając trzy swoje pojedynki i w wadze -81kg zdobył złoty medal.

Bernard Mik w -66 kg po pierwszej przegranej walce walczył w repasażach gdzie pokonał kolejnych trzech zawodników i zdobył brąz.

Po ponad rocznej przerwie na matach zaprezentował się Marcel Lewandowski. Stoczył 4 walki zajmując ostatecznie w najliczniejszej kategorii -60kg (22 zawodników) 7 miejsce.

Zawody MMM zaliczane są do ministerialnego zestawienia Systemu Sportu Młodzieżowego. Młodzicy KJ Shamo Ełk zdobyli w nim łącznie 6 pkt.

Na turniej do Michałowic wybrała się tez Lena Danelczyk. W swojej kategorii -36kg nie zweryfikowano innych zawodniczek, wobec czego Lena spróbowała swoich sił w wadze -39kg, Tam stoczyła cztery pojedynki i wygrywając dwa z nich, zajęła 3 miejsce.