Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Wiele radości podczas zabawy

2020-11-21 17:28:29 (ost. akt: 2020-11-21 17:31:07)

Autor zdjęcia: Anna Konopacka

W dniach 3-4 listopada grupa 4 latki 2 „Niedźwiadki” zrealizowała zadania II modułu „Wyobraźnia” z innowacji pedagogicznej „Emocje”.

Przed i po zajęciach „Niedźwiadki” określiły swoje samopoczucie na termometrze uczuć. Z wielkim skupieniem słuchali opowiadania „Żółty balonik”, po czym stworzyli nowe – lepsze zakończenie. Dzieciaki dały upust swojej radości podczas zabaw ruchowych z wykorzystaniem balona oraz układu tanecznego do piosenki „O żółtym baloniku”. Następnie musiały użyć swojej wyobraźni by odkryć zawartość „magicznego pudełka”. Owe, jak się okazało puste pudełko, stało się inspiracją do rozważań nad zagadnieniem „Czym jest wyobraźnia?”. Największą atrakcją dla dzieci okazał się „Balonowy tapir” czyli naelektryzowanie włosów chętnym dziewczynkom oraz eksperymenty ze zjawiskiem elektrostatycznym. Chwilę odpoczynku „Niedźwiadki” miały podczas oglądania filmu „Czarownica na miotle”, który stał się inspiracją do rozmowy na temat przyjaźni, współpracy, tolerancji oraz chęci niesienia pomocy innym. Następnie, w bardzo dobrych nastrojach, dzieci przystąpiły do tworzenia „Balonika marzeń”. W ramach podsumowania zajęć zostało stworzone „Drzewko wyobraźni”. Dzieci na zawieszkach do drzewka malowały swoje największe, najskrytsze marzenia. Ograniczać mogła ich tylko własna WYOBRAŹNIA.

Podczas podjętych licznych aktywności dzieci wykorzystywały swoją bogatą wyobraźnią oraz wspaniałą fantazję. Dzięki zajęciom dzieci wiedzą jak ważna jest wyobraźnia i że należy ją traktować bardzo poważnie, bo daje możliwość do osiągnięcia wielkich celów.

mat. nadesłany


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages