Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Trwa budowa gazociągów. To szansa na tańsze i ekologiczne ogrzewanie

2020-11-21 17:38:02 (ost. akt: 2020-11-21 17:44:45)

Autor zdjęcia: pixabay

Rozbudowa sieci gazowej w regionie dotyczy blisko 100 kilometrów, które będą wykonane za ok. 170 milionów złotych.

W czerwcu 2018 r. podczas Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej i debaty dotyczącej perspektyw dla rozwoju ówczesny prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak zapewnił, że gazyfikacja naszego regionu zakończy się do 2022 roku.

– Przewiduje się kilka kierunków rozbudowy sieci gazowej na terenie naszej gminy – informuje Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Sieć średniego ciśnienia po zachodniej części jeziora Ełckiego, obręb POHZ, a także od południowej jego części, czyli obręb Chruściele. Z dzisiejszego punktu widzenia perspektywa budowy sieci gazowej w tym terenie możliwa będzie za 4 lata. Rok później sieć gazowa powinna objąć również Barany.

W ostatnim czasie poseł Jerzy Małcki przekazał Wójtowi Tomaszowi Osewskiemu informacje dotyczące najbliższych inwestycji w Ełku i Gminie Ełk. W budowie jest inwestycja w Ełku przy ul. Dojazdowej (Serwistal) i ul. Okrężnej (Porta). Do końca marca zostanie opracowana dokumentacja projektowa dla osiedla Wczasowego, a także ulic Dominika Savio, Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Św. Franciszka.

Na etapie koncepcji jest gazyfikacja osiedla Pod Lasem. Rozbudwa sieci gazowej obejmie także ulice Bora-Komorowskiego, Pileckiego, Konieczki oraz miejscowość Siedliska (razem z Osiedlem Bajkowym).

– Zapewniam, że problematyka rozbudowy sieci gazowej w naszym regionie jest dla mnie szczególnie ważna, dlatego będę na bieżąco informował Pana Wójta o postępach na tym polu – napisał Jerzy Małecki w piśmie do wójta Tomasza Osewskiego.

elk.gmina.pl, opr. tom

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages