Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Ten rok bez wątpienia należał do wojowników

2020-12-31 12:00:00 (ost. akt: 2020-12-31 16:35:42)

Autor zdjęcia: Pixabay

SPORT || Jakkolwiek obostrzenia sparaliżowały życie sportowe w mijającym roku, to w naszym mieście nie umarło ono całkowicie. Należał on do różnej maści fighterów – odnosili sukcesy, zorganizowano u nas prestiżowe, udane imprezy. To był rok „walki”.

Ełczanie zawsze byli waleczni. Ostatnie miesiące pokazały to najlepiej. Takich fighterów może nam pozazdrościć niejedno miasto...

SUKCESY PIĘŚCIARZY EŁCKIEGO MAZURA

Ełk zawsze obfitował w talenty bokserskie i takich nie brakuje i teraz o czym świadczą sukcesy podopiecznych trenera Tadeusza Biryło z MKB Mazur Ełk.

Utalentowany pięściarz młodego pokolenia, Adrian Krukowski pod koniec lutego udanie zadebiutował jako senior wygrywając po walce na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Niedźwiedzia, który odbył się w Kętrzynie. Adrian walczył później w listopadzie na Mistrzostwach Polski Seniorów w Wałczu i jakkolwiek podopieczny Tadeusza Biryło był na fali wznoszącej (jeszcze w październiku wywalczył brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23) to swoją rywalizację zakończył po dobrej walce, w półfinale, gdzie musiał uznać wyższość swojego przeciwnika.

Mijający rok był bardziej udany dla Natalii Kuczewskiej, która szykowała cały rok formę na listopadowe Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Boksie Amatorskim (Budva, Czarnogóra), na których reprezentowała nasz kraj. Natalia rozpędzała się od kilku miesięcy, m.in. poprzez świetny występ na Turnieju Bokserskim Brandenburg Cup, który został rozegrany w dniach 7-10 października we Frankfurcie nad Odrą między juniorkami. Reprezentująca biało-czerwone barwy pięściarka z Mazur startowała w kategorii wagowej 48 kg i po wygraniu swoich dwóch walk stanęła na najwyższym miejscu podium.

Tak było w Niemczech, tymczasem na MME po stoczeniu szybkiej, zwycięskiej walki przeciwko Rumunce Biance Lucatusu (Natalia robiła ją po 2 minutach), ełczanka stanęła w półfinale przeciwko Rosjance Dianie Ermakovej i zdaniem sędziów walkę przegrała. Według licznie zebranych obserwatorów, trenerów i ekspertów, werdykt walki był krzywdzący dla zawodniczki z Polski. Mówiąc w skrócie – została oszukana.

Nie wpłynęło to na nią deprymująco, ponieważ już w grudniu Natalia Kuczewska odnosi kolejny sukces i została mistrzynią Polski (MP Juniorek w Sokółce). Po wygraniu dwóch walk przed czasem w walce finałowej w kategorii wagowej 48 kg pokonała na punkty 5:0 zawodniczkę z KS ,,Skorpion” Natalię Waliczek.

W nowym roku fanów boksu w wykonaniu ełczan czekają nie lada atrakcje – na kwiecień planowane są w Kielcach Mistrzostwa Świata, na których liczymy na świetną postawę naszych pięściarzy.

Pozostając w świecie boksu i związanych z nim ełczan – przez większość mijającego roku w sztabie rozpoznawalnego polskiego pięściarza, Artura Szpilki, pracował Cezary Samełko. Były pięściarz pomagał Arturowi jako specjalista od treningu siłowo-motorycznego. Panowie znają się i lubią od wielu lat. Współpracę przerwała zmiana w statusie promotorskim Szpilki oraz zabiegi medyczne, którym pod koniec tego roku poddał się pięściarz z Wieliczek.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/nowy-dokument-programu-microsoft-word-1-660270-668745.jpg

THOR GOSPODARZEM DUŻEJ IMPREZY, GAJEWCZYK BRONI TYTUŁU MISTRZOWSKIEGO

Thor Szkoła Walki to uznana marka na ełckim rynku. Zawodnicy klubu raz po raz, z sukcesami prezentują się na różnorakich zawodach, ale w tym roku przed kadrą oraz trenerami klubu stało bardzo duże wyzwanie. Szkoła walki z Ełku była gospodarzem prestiżowej imprezy, Mistrzostw Polski w K1.

Event pierwotnie miał odbyć się w marcu, ale niemal w ostatniej chwili na przeszkodzie stanęły wprowadzone przez rząd koronawirusowe obostrzenia. Mistrzostwa Polski K1 udało się THOR-owi zorganizować finalnie w październiku i śmiało można powiedzieć, że była to naprawdę udana impreza, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym.

Mistrzostwa Polski K1 Rules odbywały się w naszym mieście w dniach 9 -11 października (weekend walk), w hali MOSIR-u na ul. Kolbego. Prestiżowa impreza zgromadziła mnóstwo ekip z całego kraju. Do naszego miasta przyjechali utytułowani zawodnicy i znakomici trenerzy – aż 190 fighterów z 65 klubów. Z Thora walczyła 3-osobowa reprezentacja: Oliwia Gajewczyk, Martyna Zyskowska oraz Damian Smaka. Panie zdobyły medale: tytuł Mistrzyni Polski i najlepszej zawodniczki w swojej kategorii wywalczyła Oliwia Gajewczyk, tym samym broniąc swoich tytułów z zeszłego roku. Martryna Zyskowska również miała okazję stanąć na podium - zdobyła brązowy medal.

Dla Oliwki Gajewczyk był to duży sukces i potwierdzenie tego, że dysponuje niewątpliwym talentem, co najmniej na skalę kraju, np. wcześniej, we wrześniu została w Starachowicach Mistrzynią Polski Kickboxingu w Low-Kick. Z kolei jej klubowa koleżanka, Martyna Zyskowska, na tych samych zawodach wywalczyła brązowy medal. Wcześniej, na wrześniowych zawodach w Mysiadle, Mistrzynią Polski Kadetów w Kickboxingu (kat. do 60 kg) została inna podopieczna ełckiego Thor’a, Zuzanna Gołębiewska. To był naprawdę udany rok dla ełckich kickboxerów.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/gajewczyk-658026-668746.jpg

SEMINARIUM DOJO SOSNOWSKI EVENTEM ROKU KARATE W TEJ CZĘŚCI KRAJU

Klub Sportowy Karate Kyokushin Dojo Sosnowski z Chruściel k. Ełku funkcjonuje co prawda od kilku lat, ale dzięki postawie podopiecznych i kompetencjom kadry wyrobił już sobie rozpoznawalną markę w krajowym świecie karate.

Wraz z rozwojem stricte sportowym klub stawiał także na progres organizacyjny stąd nie dziwi wyzwanie, jakiego się podjął. W październiku Dojo Sosnowski organizowało w Ełku i Chruścielach prestiżowe, trzydniowe (16-18 X) Ogólnopolskie Seminarium Kata & Kumite Karate Kyokushin.

Impreza była bez wątpienia wydarzeniem roku w świecie karate w tej części Polski. Od piątku do niedzieli włącznie, w Chruścielach (Dojo Sosnowski) oraz w Ełku (hala ZSS) niemal setka adeptów karate kyokushin zgłębiała tajniki tej cenionej sztuki walki pod okiem mistrzów i znakomitych szkoleniowców. Organizatorzy w osobach sensei Grzegorza Sosnowskiego i Prezesa Oskara Sosnowskiego zadbali o swoich gości wielowymiarowo. Zręcznie połączyli formułę wspólnych ćwiczeń i treningów z odpowiednią dawką relaksu. Do tego w trakcie całego seminarium prowadzono kurs sędziowski, dzięki któremu 45 adeptów karate uzyskało uprawnienia do sędziowania zawodów.

Impreza miała swoje japońskie reminiscencje - oficjalny portal prestiżowej japońskiej Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin Kaikan odnotowuje fakt, iż o evencie pisały polskie media, chwaliły wszechstronność zajęć (treningi, szkolenia sędziowskie) oraz zwracały bardzo mocno uwagę, iż był to ważny dzień dla kilku zasłużonych w naszym kraju karateków.

https://m.wm.pl/2020/10/orig/img-20201018-125334-653864.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages