Mistrzostwa Województwa piłki siatkowej kadetek

2021-02-09 10:42:50(ost. akt: 2021-02-09 10:43:11)

Autor zdjęcia: Tomasz Przekop

Przez trzy dni w Ełku rywalizowały najlepsze cztery drużyny piłki siatkowej juniorek młodszych.
W dniach od 05 do 07 lutego 2021 roku w Ełku odbywały się Mistrzostwa województwa piłki siatkowej w kategorii juniorek młodszych. Nasze miasto reprezentował klub UMKS MIKRO Ełk. Dziewczęta po fazie zasadniczej ligi uplasowały się na pierwszym miejscu. Uprawniało to nas do organizacji turnieju finałowego. W pierwszym dniu turnieju rozegraliśmy spotkanie z MKS ENERGA TRUSO Elbląg. Spotkanie stało na wysokim poziomie. Pierwszy set przegrywamy na przewagi 24:26, drugi set to wyrównana walka lecz bardziej doświadczone koleżanki odskakują nam z wynikiem w końcówce seta i przegrywamy 22:25. W trzecim secie nie stawiliśmy oporu i ulegamy zespołowi z Elbląga 3:0. W drugim dniu rozgrywamy spotkanie z UKs CHEMIK SMS Olsztyn 2. Mecz wygrywamy 3:2 choć nasza gra mocno faluje co widać po wynikach poszczególnych setów (23:25, 25:12, 19:25, 25:8, 15:11). W niedzielę czeka nas mecz o 2 miejsce z UKS CHEMIK SMS Olsztyn 1. Mecz niestety przegrywamy 3:1(16:25, 20:25, 25:21, 14:25).

Cieszymy się z brązowego medalu pierwszy raz zdobytego w Ełku w tej kategorii wiekowej. Medal ten jest naszą przepustką do 1/4 Mistrzostw Polski juniorek młodszych PZPS.

Dziękujemy Pani dyrektor Wandzie Wojnowskiej za możliwość rozegrania turnieju na sali SP4 w Ełku.

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Ełku.