Mazur pogonił wielkanocnego „kota” ligowemu mocarzowi

2021-04-08 18:00:00(ost. akt: 2021-04-08 19:07:38)

Autor zdjęcia: MKS Mazur Ełk

PIŁKA NOŻNA || Niesamowity prezent na Święta Wielkanocne zrobił fanom futbolu ełcki Mazur. Ekipa dowodzona przez Pawła Sobolewskiego po świetnym spotkaniu rozbiła u siebie Polonię Lidzbark Warmiński - trzecią drużynę ligi - wynikiem 4:1.
Od początku meczu gospodarze założyli wysoki pressing co poskutkowało już w 4 minucie meczu kiedy to w polu karnym Polonii Dawid Skalski odebrał piłkę bramkarzowi, ta trafiła pod nogi Gosiewskiego, który odebrał ponownie Skalskiemu i prowadziliśmy po trafieniu Dawida. Był to jego dziewiąty gol w tych rozgrywkach. Kilka minut później do bardzo groźnej sytuacji doszli goście, na szczęście świetnie między słupkami zachował się Rafał Sosnowski parując strzał w pojedynku sam na sam.

W 19 minucie wynik strzałem głową podwyższył Patryk Rosiński po asyście Skalskiego. Jeszcze przed przerwą zawodnicy Mazura mieli dwie dobre sytuacje do zdobycia trzeciej bramki ale na przerwę schodzili z dwubramkową zaliczką.

W drugiej połowie piłkarze z Lidzbarka Warmińskiego poprawili swoją grę i dłużej utrzymywali się przy piłce a Mazur czekał na swój moment. Nadszedł on w 67 minucie kiedy Szymon Dębek tuż przed zejściem z boiska minął zwodem jednego z obrońców i posłał piłkę po długim słupku, 3:0 dla Mazura.

Niecałe dziesięć minut później nadzieję przyjezdnym dał Sergey Gurov, który pokonał dobrze dysponowanego tego dnia Sosnowskiego. Oba zespoły stwarzały sobie groźne sytuacje ale to Mazur, a konkretnie Jakub Lewandowski zadał ostateczny cios pokonując bramkarza gości w 87 minucie z rzutu wolnego, płaskim strzałem przy prawym słupku.

Po dwóch remisach w pierwszych meczach przyszło bardzo okazałe i - trzeba przyznać - zasłużone zwycięstwo. Cztery bramki i zwycięstwo z zespołem z ligowego podium napawa optymizmem przed meczem wyjazdowym jaki czeka ekipę MKS-u już 10 kwietnia. Tego dnia Mazur zmierzy się ze swoim „odwiecznym” rywalem, Granicą Kętrzyn.