Świetne zakończenie sezonu pisanickich pingpongistów

2022-06-22 21:07:46(ost. akt: 2022-06-22 21:26:45)

Autor zdjęcia: LUKS ABC ŻAK Pisanica/FB

Tytuły wicemistrzowskie, własny turniej oraz sukcesy na ważnych zawodach – tak wyglądał czerwiec tenisistów stołowych z LUKS Żak Pisanica. Tym miesiącem sportowcy spod Ełku zakończyli intensywny i udany dla nich sezon
Czerwiec był ostatnim sezonem startowym młodych i utalentowanych tenisistów stołowych z maleńkiej Pisanicy i trzeba podkreślić, że był to bardzo udany miesiąc. Świetną zapowiedzią czerwcowej formy, był – jeszcze majowy – sukces dwóch podopiecznych klubu: Magdy oraz Nikoli. Dziewczyny udały się w daleką, ale bardzo udaną, podróż. Udaną, bo wywalczyły na ważnych zawodach tytuły wicemistrzowskie!

Długi i męczący dzień w dalekim Suszu (wyjazd o 6 rano, powrót po 20-tej) okazał się bardzo udany dla naszych zawodniczek. Magda i Nikola walczyły w Mistrzostwach Województwa SZS w drużynowym tenisie stołowym i zdobyły srebrne medale. W finale stoczyły pasjonujący bój z zawodniczkami z Elbląga, zakończony niestety naszą porażką 2:3. Rewelacyjny turniej rozgrywała Magda, która wygrała wszystkie swoje pojedynki, dzielnie wspierała ją Nikola. Decydujący okazał się debel, w którym zwyciężyły rywalki 3:2. Drugie miejsce bardzo cieszy, tym bardziej że wywalczone po świetnej grze. Wielkie gratulacje dziewczyny, jesteśmy z was bardzo dumni! — pochwalił się klub na swoim FB w poście z 30 maja.

Właściwy czerwiec rozpoczął się w klubie z Pisanicy z wielkim przytupem, a dokładnie miłym prezentem dla najmłodszych, z okazji przypadającego na 1 czerwca ich święta. Mowa oczywiście o dniu dziecka. LUKS ABC Żak Pisanica zrobił tego dnia prezent nie tylko dla „swoich” dzieci.

Zorganizowaliśmy turniej, w którym oprócz gospodarzy wzięło udział prawie 50 osób z Gołdapi, Giżycka, Olecka, Chodorówki na Podlasiu, a nawet z odległego Działdowa. O poczęstunek i sympatyczną atmosferę zadbali, jak zawsze wspaniali, rodzice, o stronę sportową trener Zbyszek i nauczyciel wychowania fizycznego, pani Martyna, a wspaniałą relację zdjęciową przygotowała pani Bogusia. Była rywalizacja i nagrody, ale przede wszystkim świetna zabawa. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie i aż 18 razy stawali na podium. Wszyscy zasłużyli na wielkie gratulacje za dzielną postawę i wysokie miejsca. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Oto oni: Dominika- 2 i 2 miejsce, Laura- 4, Filip- 2, Alan- 2, Amelka- 1 i 5, Kamila- 5, Nikola- 1 i 2, Fabian- 1 i 3, Justyna- 5, Magda- 1 i 1, Dominik- 1 i 1, Ala- 3 i 2, Marysia-3, Maciek- 2. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie turnieju, a zawodnikom za ich udział.

Już w drugim tygodniu czerwca, tenisiści stołowi z Pisanicy świętowali kolejne sukcesy, tym razem na poważnie i na obcej ziemi. Wybrali się aż na dwa turnieje: w Słobódce oraz Jezioranach. Na obu zaprezentowali wyborną formę. Wszyscy podopieczni LUKS ABC Żak Pisanica zdobyli medale, a niektórzy nawet po dwa!

Bardzo pracowitą końcówkę tygodnia mieli nasi tenisiści stołowi. W piątek w Słobódce uczciliśmy pamięć zmarłego przed kilkoma laty Piotra Puchlika, uczestnicząc w memoriale jego imienia. Szóstka naszych reprezentantów spisała się znakomicie i choć startowało ok. 140 zawodników wszyscy wywalczyli miejsca na podium. Pierwsze miejsca zajęli Amelka, Fabian, Dominik i Maciek, drugie wywalczyła Dominika, a trzecie Laura. Po dniu odpoczynku Dominik, Magda i Fabian udali się do Jezioran, gdzie odbył się 63 finał Wojewódzkiego Turnieju LZS o Puchar Radia Olsztyn. To najbardziej masowa impreza w naszym województwie od wielu lat i ma dużą rangę. Dominik i Magda dotarli aż do finałów i ostatecznie zajęli drugie miejsca. Fabian, mimo że walczył z zawodnikami o 3 lata starszymi, zajął wysokie 8 miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników za świetne występy. Za tydzień startem w Mistrzostwach Polski LZS zakończymy bardzo udany sezon — podkreślał klub w poście z 13 czerwca.

Ostatnią okazję do zaprezentowania umiejętności, tenisiści stołowi z Pisanicy mieli w Ostródzie, gdzie w połowie czerwca rozegrano Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Turniej był bardzo mocno obsadzony i jakkolwiek LUKS wrócił do domu bez medali, to dwójka zawodników klubu zaprezentowała się nieźle.

Magda i Dominik reprezentowali Warmię i Mazury w finale tej prestiżowej imprezy i ich występu nie musimy się wstydzić. W kategorii młodzików Magda zajęła miejsce w przedziale 13-16, a Dominik 9-12. Oboje ulegli jedynie zawodnikom znacznie wyżej rozstawionym. W turnieju w czterech kategoriach wystąpiło aż 200 zawodników reprezentujących 64 kluby z całej Polski. Wielkie gratulacje dla Magdy i Dominika oraz pozostałych zawodników za cały rok ich starań o bycie coraz lepszym sportowcem i człowiekiem. Cieszy również fakt, że od kilku miesięcy trenuje nowa grupa bardzo młodych tenisistów, która pokazała się już na kilku turniejach i zanotowała udane starty.

Teraz kadra i zawodnicy klubu odpoczywają, o czym LUKS ABC Żak Pisanica poinformował na FB w poście z 19 czerwca.

Życzymy wszystkim świetnych wakacji, byście wypoczęci z nowym zapałem wrócili do treningów. Do zobaczenia pod koniec sierpnia.