Sternik obrał kurs na Ełk. I to w dwóch kategoriach

2022-09-18 18:07:45(ost. akt: 2022-09-18 18:15:06)
Delegacja ełcka na 2. edycję konkursu "Sternik" prezentuje wyróżnienia dla Miasta Ełk i szpitala Pro-Medica; Stare Jabłonki IX 22 r.

Delegacja ełcka na 2. edycję konkursu "Sternik" prezentuje wyróżnienia dla Miasta Ełk i szpitala Pro-Medica; Stare Jabłonki IX 22 r.

Autor zdjęcia: Hubert Górski/FB

Miasto Ełk oraz szpital miejski Pro-Medica zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie Banku Gospodarstwa Krajowego. Samorząd oraz szpital znalazły się tym samym wśród 51. finalistów, tryumfując w dwóch kategoriach.
Konkurs Banku Gospodarstwa Krajowego organizowany w województwie warmińsko-mazurskim staje się już powoli tradycją. Tegoroczna, druga edycja prestiżowego eventu, zgromadziła pół setki liderów województwa warmińsko-mazurskiego (firm, jednostek samorządu terytorialnego (JST), jednostek administracji państwowej i szpitali województwa warmińsko-mazurskiego), którzy nieustannie trzymają kurs na innowacje, nowe inwestycje, ekspansję zagraniczną oraz stawiają na zrównoważony rozwój. Celem konkursu jest upowszechnianie i promowanie najlepszych praktyk biznesowych i społecznych.

Ełk oraz tutejszy szpital miejski znalazły się wśród nagrodzonych. Ratusz tryumfował w kategorii „Sternik Przyjazna Administracja”, a Pro-Medica została wyróżniona w kategorii „Sternik Ochrony Zdrowia”. Do konkursu można było przystąpić w różnych (7 w tym nagroda specjalna) kategoriach, a prestiż tytułów jakimi został nagrodzony ełcki samorząd oraz tutejsza placówka zdrowia podnosi fakt, że w kapitule konkursowej zasiadał m.in. wojewoda Artur Chojecki oraz marszałek Gustaw Marek Brzezin.

To projekt doceniający firmy, szpitale, jednostki administracji, które dynamicznie się rozwijają i potrafią wykorzystać dostępne możliwości, aby wypłynąć na szerokie wody. To konkurs dla liderów, którzy „sztormy” potrafią przekuć w sukcesy. Ideą konkursu jest wyróżnienie organizacji, które planują długoterminowo, dostosowują swój profil działania do zmieniającej się sytuacji geopolitycznej, patrzą za horyzont. Nie boją się innowacji oraz zmian, jakie niosą ze sobą, dzięki temu szybciej się rozwijają, zwiększają swą konkurencyjność i nieustająco inspirują — uzasadnia ideę konkursu BGK.



2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5