Oliwka Gajewczyk zdominowała Kanadyjkę i została Mistrzynią Świata w K1

2022-10-10 20:20:37(ost. akt: 2022-10-10 20:38:13)
Oliwka Gajewczyk z ełckiej Szkoły Walki Thor zdobyła dla Polski tytuł Mistrzyni Świata w K1; Lido do Jesolo, Włochy 7 X 22 r.

Autor zdjęcia: Thor Szkoła Walki/FB

Oliwka Gajewczyk z ełckiego Thora Mistrzynią Świata K1! W piątek 7 X reprezentantka Polski z Ełku wygrała finał zawodów rozgrywanych we Włoszech.
Podopieczna Thor Szkoła Walki zapewniła sobie piękne otwarcie października rywalizując na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu Juniorów, Kadetów i Dzieci. Prestiżowe zawody zostały zorganizowane w Lido di Jesolo. To ceniona włoska miejscowość letniskowa z licznymi plażami, sklepami oraz restauracjami i hotelami. W poniedziałek 3 X stała się areną rywalizacji reprezentacji narodowych z każdego zakątka świata, w tym oczywiście z Polski.

Nasz kraj wraz z koleżankami dzielnie reprezentowała podopieczna ełckiego Thora Oliwka Gajewczyk. Ośmiokrotna Mistrzyni Polski, dwukrotna Mistrzyni Europy oraz zdobywczyni Pucharu Świata pokazała kapitalną formę i piątek 7 X sięgnęła po najwyższe trofeum.

Proszę Państwa Oliwka Mistrzem Świata !!! Reszta potem — podzielił się Thor na gorąco tuż po godzinie 15:00.

Gdy wielkie i zasłużone emocje nieco opadły dowiedzieliśmy się nieco więcej o szczegółach zdobycia tytułu.

W finale Oliwia Gajewczyk pokonuje zdecydowanie reprezentantkę Kanady Carlie Adams... i zostaje pierwszą w historii klubu i Ełku Mistrzynią Świata w K1!!! powtórzmy to jeszcze raz - Mistrzyni Świata K1 — nie ukrywała radości i dumy kadra Thora we wpisie zamieszczonym niedługo po walce.

Thor nie omieszkał również podziękować swoim sponsorom oraz partnerom – w tym ełckiemu ratuszowi – bez których wsparcia rozwianie talentów podopiecznych byłoby bardzo trudne. A my serdecznie gratulujemy Oliwce wielkiego tytułu i życzymy apetytu na kolejne!

Oliwia Gajewczyk to bez wątpienia talent pierwszej klasy i pozostaje tylko cieszyć się, że trafiła na trenerów, którzy potrafią go rozwijać i ukierunkować. Już od kilku lat przynosi chlubę swojemu miastu oraz klubowi. W lipcu 2019 roku została mistrzynią Starego Kontynentu w formule K-1. Wówczas zapisała się w historii swojego klubu jako pierwsza reprezentantka Polski, pierwsza podwójna złoto- medalistka mistrzostw Polski, pierwsza zdobywczyni Pucharu Świata i pierwsza Mistrzyni Europy.

Tymczasem przypominamy Państwu naszą rozmowę z utalentowaną kickboxerką z ełckiego Thora. Po dwóch latach od jej przeprowadzenia być może nabiera nowej perspektywy.

Oliwka Gajewczyk (z trenerami z kadry narodowej) z ełckiej Szkoły Walki Thor zdobyła dla Polski tytuł Mistrzyni Świata w K1; Lido do Jesolo, Włochy 7 X 22 r.