Mistrzowska wyprawa Dojo Sosnowski po europejskie tytuły

2022-11-14 18:55:23(ost. akt: 2022-11-14 19:08:34)
Dojo Sosnowski po V Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate; Dębica 12-13 XI 22 r.

Autor zdjęcia: Dojo Sosnowski/FB

Aż do dalekiej Dębicy musieli jechać podopieczni Dojo Sosnowski z Chruściel, aby wrócić z cennymi tytułami mistrzów i wicemistrzów Europy. W ostatni weekend brali udział w V Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate zorganizowanych przez tamtejszą federację WKB.
W dniach 12-13.11.2022 silna reprezentacja KSKK Dojo Sosnowski wystartowała w V Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate. Zawody były bardzo mocno oblegane, bo do rywalizacji stanęło aż 670 zawodników z 17 europejskich krajów, należących do 10 organizacji karate kontaktowego.

Dojo Sosnowski reprezentowało 9 karateków, z czego 5 z nich stanęło na podium sięgając po cenne medale – w finałach walczyło aż 4 adeptów karate z klubu z Chruściel. Łupem Dojo Sosnowski padły 2 złote medale, tyle samo srebrnych oraz jeden brązowy. Mistrzem Europy został Oliwier Szawarejko, Mistrzynią Zuzanna Stefanowicz. Tytuły wicemistrzowskie i srebra przypadły Alanowi Gutowskiemu oraz Tymkowi Pachuckiemu, a brązowym medalistą w kat. senior został sensei Dojo Sosnowski Adam Gryziukowski.

— Jesteśmy bardzo dumni z naszego sukcesu na, który ciężko zapracowaliśmy całym klubem. Poświeciliśmy mnóstwo czasu dla siebie i jak widać efekty naszej pracy przyniosły nam tak owocny wynik w postaci Mistrzów i Wicemistrzów Europy. Wielkie OSU. Idziemy po więcej — cieszy się z sukcesu podopiecznych kadra Dojo Sosnowski, przy okazji dziękując za wsparcie i współpracę rodzicom karateków oraz sympatykom i zaprzyjaźnionym firmom.

Dojo Sosnowski po V Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate - zdjęcie medalistów imprezy; Dębica 12-13 XI 22 r.