Rafał i Bartosz. Tym Wilkom warto zaufać!

2023-01-28 22:38:58(ost. akt: 2023-02-02 22:50:48)

Autor zdjęcia: Fb/Wilki Ełk

Trwa nasz Plebiscyt na "10 Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Ełckiego 2022 Roku" i "Najpopularniejszego Trenera Powiatu Ełckiego 2022 Roku". Czekamy na Wasze zgłoszenia i głosy!
Wśród nominowanych w naszym Plebiscycie przedstawiamy Wam duet - trener i zawodni - godny uznania. Mowa o przedstawicielach klubu Wilki Ełk. W kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Powiatu Ełckiego 2022 Roku o Wasze głosy walczy Rafał Podgórski. Z kolei w kategorii Najpopularniejszy Trener Powiatu Ełckiego 2022 Roku został nominowany Bartosz Lewandowski.

Swoją pasją, ciężką pracą i determinacją udowadniają, jak wiele można osiągnąć. Obecnie drużyna Wilki Ełk w tabeli 3 Ligii Mężczyzn, po ośmiu kolejkach, zajmuje 5. miejsce z 12 punktami. Trzeba jednak zaznaczyć, że drużyny na wyższych pozycjach rozegrały o jedno spotkanie więcej od ełczan.

A jak Wilki Ełk poradziły sobie w ostatniej kolejce? W Ełku Wilki zmierzyły się z AZS UWM Olsztyn. Gospodarze udowodnili, że wygrana z pierwszej kolejki w Olsztynie nie była przypadkowa, bowiem Wilki ponownie wygrały, tym razem 74:69.

Spotkanie oceniam na duży plus, chociaż cały czas trzeba pracować nad obroną, ponieważ drużyna gości bardzo często trafiała z 7 metra — powiedział po meczu Rafał Podgórski z Wilków Ełk. — Początek był zdecydowanie na korzyść gości. Wydawało się, że drużyna z Olsztyna będzie systematycznie zdobywać punkty, jednak w drugiej kwarcie zaczęliśmy odrabiać straty i na przerwę schodziliśmy prowadząc 37:33. Druga połowa znowu długo należała do rywali, którzy w pewnym momencie wygrywali 12 punktami. Potem straty zmniejszyliśmy do siedmiu oczek, więc o wyniku rozstrzygnęła ostatnia kwarta. Dwie minuty przed końcem po trójce Jarka Andrusiewicza było jeszcze 69:67 dla AZS, jednak szybka odpowiedź Pawła Walaka i przechwyt Szymona Kopko, który od razu podał do mnie, spowodowały, że prowadziliśmy 72:69. Drużynie gości nie udało się już zdobyć punktów, a my nie dość, że trzymaliśmy piłkę do końca meczu, to jeszcze udało się nam wyprowadzić kontrę, po której Szymon Kopko zdobył ostatnie punkty dla naszej drużyny.

W meczu tym Rafał Podgórski zdobył 22 punkty, najwięcej z całej drużyny.

Po takim spotkaniu powody do domy mógł mieć również jej trener Bartosz Lewandowski.

Już 5 lutego rozegrane zostaną mecze IX kolejki. Tym razem rywalami ełczan będzie drużyna SSP Orka Iława.

Dotychczasowe zgłoszenia w kategorii 10 Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Ełckiego 2022 Roku

Dotychczasowe zgłoszenia w kategorii Najpopularniejszy Trener Powiatu Ełckiego 2022 Roku

Przypominamy, że w tym roku, tak jak w poprzednich latach, wybieramy 10 Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Ełckiego 2022 Roku. Zasady głosowania są bardzo proste. Można głosować poprzez SMSy albo kupn zamieszony w Rozmaitościach Ełckich. Tam należy wpisać nazwiska Waszych ulubionych sportowców związanych z naszym powiatem. Jeśli nie ma ich na liście kandydatów, musicie najpierw zgłosić danego sportowca.

Na każdym kuponie można wpisać dziesięć nazwisk. Kandydat z pierwszego miejsca otrzymuje 10 punktów, z drugiego - dziewięć, z trzeciego - osiem i tak dalej. Łatwo przeliczyć, że nawet jeden oddany głos może zrobić ogromną różnicę w ostatecznym wyniku. Dlatego nie zastanawiajcie się, głosujcie na swojego faworyta! W końcu nie codziennie ma się okazję zostać najpopularniejszym sportowcem w całym powiecie.

W tej edycji Plebiscytu, po raz pierwszy, wybieramy Najpopularniejszego Trenera Powiatu Ełckiego 2022 Roku. Można głosować poprzez SMSy albo tradycyjnie - poprzez kupony. Nazwisko Waszego faworyta wpisujecie również na kuponie zamieszczonym w Rozmaitościach Ełckich. Każdy głos oddany na Trenera to 10 punktów.