Ełczanin Wicemistrzem Świata!

2023-06-19 08:34:46(ost. akt: 2023-06-19 08:52:24)

Autor zdjęcia: Arek Rejs / motorowodniacy.org

Ełczanin Marcin Senda osiągnął życiowy sukces i zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych w klasie Runabout GP2.
W zawodach, które odbyły się w dniach 16-18 czerwca na Sardynii w miejscowości Olbia wystartowało dwóch ełczan: Andrzej Wiśniewski i Marcin Senda. Obaj z Black Shadows Power Team Ełk.

Marcin Senda startował w klasie Runabout GP2.

W mistrzostwach świata klasy Runabout GP2 wystartowało 14 najlepszych zawodników, którzy reprezentowali Włochy, Estonię, Szwecję, Hiszpanię, Słowacje, Francję, Niemcy i Polskę.

— Mamy to!!! A właściwie ma to Marcin Senda, który osiągnął życiowy sukces i zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych w klasie Runabout GP2!!! — informuje Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego.

Marcin Senda Wicemistrzem Świata!

Medaliści Mistrzostw Świata w klasie Runabout GP2:
1. Manuel Reggiani (Włochy) 69 punktów
2. Marcin Senda (Polska, Black Shadows Power Team Ełk) 65
3. Pierpaolo Terreo (Włochy) 55

Podczas Grand Prix Włoch na Sardynii toczyła się także mistrzowska rywalizacja w innych klasach. W jednej z nich - Runabout GP1 - startował najbardziej doświadczony polski skuterzysta wodny Andrzej Wiśniewski. Klubowy kolego Marcina Sendy zajął w tych zawodach 11 miejsce. Polak walczył nie tylko z rywalami, także ze sprzętem. Do jego wyścigowej maszyny dostawała się woda i jak relacjonował, aż ośmiokrotnie skuter gasł podczas wyścigów.