Z nową nadzieją i nowym trenerem na stare śmieci

2023-08-04 13:15:00(ost. akt: 2023-08-05 12:17:19)
Marcin Samborski objął obowiązki trenera ełckiego Mazura w przerwie wakacyjnej przed sezonem 2023/24

Autor zdjęcia: Piotr Stankiewicz/mazurelk.pl

Ełckie kluby piłkarskie – Mazur i Rona – są na finiszu przygotowań do rozgrywek ligowych. MKS wraca do forBET IV Ligi z nowym trenerem, a Rona 03 będzie rywalizowała w A klasie. Jak piłkarze szlifowali formę do nowego sezonu?
Drużyna Rony 03 Ełk wznowiła treningi 18 lipca. Trener Bruliński miał do dyspozycji 23 piłkarzy, z tego aż 18 wychowanków klubu. Pierwszy rozegrany sparing – z KS Śniardwy Orzysz – Rona przegrała 4:5 (wyjazd). To był test przed sobotnim (29 VII) domowym meczem w Wojewódzkim Pucharze Polski z Łyną Sępopol. Finalnie skończyło się na walkowerze dla gospodarzy – rywal nie dojechał do Ełku – tym samym Rona awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. Następnego dnia piłkarze Rony rozegrali przegrany 1:2 sparing z MKS Kłobuk Mikołajki. Przed rozpoczęciem sezonu ełcki klub czeka jeszcze mecz kontrolny przeciwko ligowemu rywalowi KS Pojezierze Prostki (5 VIII, Prostki).

W przerwie wakacyjnej sporo działo się w Mazurze. Trenerską opiekę nad piłkarzami od duetu Gondek & Berezovskyi przejął Marcin Samborski.

Pochodzący z Wydmin 32-latek ma jak na swój wiek jakościowe CV – m.in. prowadził Bałtyk Gdynia (2019/20), pracował również w Zawiszy Bydgoszcz (zdobył z nią okręgowy PP), gdzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne i taktyczne piłkarzy oraz zajmował się analizą rywali. Był także asystentem Boba Kaczmarka w projekcie TOP Talent. Licencję UEFA A zdobył w 2019 r. W ostatnim sezonie pracował w FASE Szczecin i III ligowej Vinecie Wolin w roli II trenera.

Klub przygotowania do nowego sezonu rozpoczął jeszcze w czerwcu i w ich ramach rozegrał kilka sparingów oraz mecz pucharowy. Trener Samborski rozpoczął pracę w Ełku od wygranej 4:2 nad Śniardwami Orzysz. Kolejny mecz – z Romintą Gołdap – to również zwycięstwo (4:3), podobnie jak rozegrany 22 VIII sparing przeciwko Narwi Ostrołęka (3:2).

Boiskowa postawa piłkarzy MKS’u była dobrym prognostykiem przed sobotnim (29 VIII) wyjazdowym meczem WPP z GLKS Jurandem Barciany. Na obcej ziemi ełczanie zdominowali rywali – do przerwy prowadzili 1:0 po golu Gondka zdobytym już w ‘8 min, by w drugiej połowie dołożyć 3 bramki i wrócić do Ełku z obfitym i zasłużonym wynikiem 4:1. Znamy kolejnego pucharowego rywala Mazura - będzie nim ligowy rywal Romina Gołdap.

Po solidnych przygotowaniach i komplecie zwycięstw podopieczni trenera Samborskiego wybiegną w sobotę 5 VIII na murawę Stadionu im. Stefana Marcinkiewicza zainaugurować sezon ligowy spotkaniem z Tęczą Biskupiec.