Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Nastolatka popełniła samobójstwo

2008-02-22 00:00:00

Do tragedii doszło 13 lutego około południa. W czasie przerwy pomiędzy lekcjami 17-letnia Basia, uczennica drugiej klasy technikum Zespołu Szkół nr 6 udała się swojego pokoju w internacie i tam odebrała sobie życie. Nie wiadomo, co skłoniło nastolatkę do tak drastycznego czynu. Sprawę bada prokuratura w Ełku.

Dziewczyna pochodziła z małej wsi w gminie Kalinowo. W internacie Zespołu Szkół nr 6 przy ulicy Kajki mieszkała drugi rok. W środę około południa Basia zwolniła się z lekcji, udała do swojego pokoju i tam się powiesiła. Przed południem znalazły ją koleżanki, niestety, dziewczyna już nie żyła. Do naszej redakcji informacja dotarła już tego samego dnia wieczorem.

- Sprawę bada prokuratura - wyjaśniła nam w czwartek, 14 lutego, st. sierż. Emilia Czuper. - Jest prowadzone postępowanie wyjaśniające, które pozwoli ustalić okoliczności i przyczyny tragedii. Na tym etapie postępowania policja nie może jeszcze udzielić żadnych informacji.

- Śmierć Basi jest dla nas wszystkich prawdziwym szokiem - przyznaje Artur Bońkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Ełku. - W obecnej sytuacji staramy się utrzymać wszystko pod kontrolą, dlatego objęliśmy uczniów naszej szkoły opieką pedagogiczno-psychologiczną.

Co do przyczyn tragedii można snuć na razie jedynie pewne przypuszczenia. Każdy przypadek odebrania sobie życia przez nastolatka jest inny, a statystyki z roku na rok coraz bardzie przerażające. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, najwięcej samobójstw jest w grupie wiekowej 15-19 lat, nawet ponad 280 rocznie. Co roku 4,5 tysiąca uczniów próbuje się zabić. Zazwyczaj w naszej gazecie nie piszemy o tak osobistych dramatach ludzkich i nie robimy z tego sensacji. Tym razem w tygodniku złamaliśmy tę zasadę na wyraźną prośbę naszych młodych czytelników. Jeden z listów publikujemy poniżej.
Agnieszka Czarnecka
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.