Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Profil użytkownika A.T.-S.

27finał WOŚP z kijkami i nie tylko...

W tym roku Nordic Walking-owy Ełk znowu był lotnym patrolem. Działaliśmy pod numerem 17. Mieliśmy 4 puszki i rozeszliśmy się na 4 strony Ełku.

Tradycyjnie nasza drużyna była liczna. Wyróżniliśmy się nie tylko wiekiem (7+), ubiorem i kijkami, ale także wspaniałym poczuciem humoru i... kreatywnością....

EKOpomocnicy św. Mikołaja znów w akcji

Od II połowy listopada Internat Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku stał się magazynem świętego Mikołaja. Wychowawcy i wychowankowie już po raz siódmy przemienili się w „EKOpomocników” św. Mikołaja. Do Mikołajowej Drużyny znowu zaprosili swoje rodziny, ełczan oraz sympatyków strony „fejsbukowej” Jesteśmy EKO .

IV Marsz Niepodległości śladami Michała Kayka

11 listopada 2018r. ełczanie uczestniczyli w IV Marszu Niepodległości. Do aktywnego uczczenia 100 lat Niepodległej zostali zaproszeni przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej, Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne oraz Muzeum Michała Kajki w Ogródku.

EKOwrzesień w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

We wrześniu br. miało miejsce jubileuszowe „Sprzątanie Świata – akcja segregacja”. Z tej okazji nasza szkoła, na zaproszenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego, podjęła się realizacji czterech z pięciu wyzwań…

„Nordic walking-owy Ełk” pokazał jak chodzić prawidłowo

02.06.2018r. przedstawicielki grupy „Nordic walking-owy Ełk”, podczas Festynu „Rodzina wolna od niemocy”, zaprezentowały pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking.

W/w festyn zorganizowany został w ramach Ełckich Dni Rodziny, których celem jest propagowanie wartości rodzinnych, integracja...

Wędrówka śladem „gadających słupków”

W ubiegłą niedzielę (18.03.2018r.) wyruszyliśmy we Wronkach śladem dziewięciu „opowieści z odkrytych kart historii i zapamiętanych przez najstarszych mieszkańców”. Przy pierwszym z „gadających słupków”, usłyszeliśmy głos p. Ewy Borzeńskiej (prezes Stowarzyszenia Wronki): „Witamy we Wronkach - mazurskiej wsi o charakterze leśno- rolnym, położonej nad Łaźną Strugą, pomiędzy lasem połomskim i Puszczą Borecką, z niedostępnym leśnym jeziorem…”

Drużyna Internat ZS 6 pobiegła Tropem Wilczym

W ubiegłą niedzielę wychowankowie Internatu Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku po raz pierwszy wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – największym biegu pamięci w Polsce. Edycja ta (szósta) jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się w roku, w którym świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Mikołajki 2017” w Internacie Zespołu Szkół nr 6 im M. Rataja w Ełku

Jak co roku, pod koniec listopada wychowankowie Internatu przemienili się w „EKOpomocników” św. Mikołaja. Zapełnili jego worek rzeczami, które nie były już potrzebne ich właścicielom - zalegały na półkach, zabierały przestrzeń w mieszkaniach. Przedmioty te po odświeżeniu, naprawie,… przemieniły się w mikołajkowe upominki, które dały dużo radości obdarowanym z Ełku i okolic.

Na Parkrun Ełk także z kijkami w dłoni

Parkrun to cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km, organizowane regularnie w ponad 1200 miejscach w kilkunastu państwach. Biegi przeznaczone są dla każdego bez względu na doświadczenie biegowe – także dla miłośników Nordic Walking. W Polsce starty odbywają się w każdą sobotę o stałej porze – o godz. 9.00. Parkrun Ełk odbywa się od ponad roku - start i meta są na promenadzie przy plaży miejskiej.

Nordic Walking w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

W listopadzie br. w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, w kl. IV Technikum Hotelarstwa zakończył się autorski projekt „Nordic Walking – rekreacja w zgodzie z naturą i ciekawa oferta aktywności dla gości hotelowych”.

Projekt miał na celu m.in. promowanie Nordic Walking jako rekreacji...