Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Profil użytkownika A.T.-S.

Wycieczka krajoznawcza młodzieży z Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

23.05.2019 uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Ełku uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej w ramach realizacji projektu edukacji regionalnej i ekologicznej "Mazurzy i Mazury...od kuchni".

W Ogródku młodzież, po wysłuchaniu ciekawej prelekcji p. Sławomira Szymankiewicza "Zrozumieć Mazurów", zwiedziła...

"Mazury i Mazurzy... od kuchni", czyli historia, krajoznawstwo i kulinaria...

07.06.2019 w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Mazury i Mazurzy... od kuchni".

„Historia, krajoznawstwo i kulinaria – to trzy filary projektu „Mazury i Mazurzy… od kuchni” realizowanego przez Zespół Szkół nr 6 w Ełku. Jego celami są,...

Dzień Dziecka w Internacie Zespołu Szkół nr 6 w Ełku

Tradycją stało się już, że Internat Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku obdarowuje z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka „milusińskich” z rodzin dysfunkcyjnych oraz podopiecznych placówek oświatowych z Ełku i okolic. Prezenty wychowankowie zdobywają dzięki akcji "Drugie życie przedmiotów". Polega ona na tym, że młodzież dwa razy w roku (przed Dniem Dziecka i Mikołajkami) ogłasza w kilku blokach sąsiadujących z internatem zbiórkę rzeczy już niepotrzebnych, które mogą przydać się potrzebującym. Po zbiórce są one przeglądane, w razie potrzeby kompletowane, naprawiane, itd. , by później "otrzymać drugie życie".

Marsz Nordic Walking z Michałem Kayką w tle

19.05.2019 w Ogródku odbyło się uroczyste otwarcie Biblioteki Mazurskiej i Muzeum Michała Kajki po remoncie. Wydarzenie to zmobilizowało miłośników marszu nordyckiego do powędrowania z kijami ścieżkami, którymi chadzał Michał Kayka - mazurski poeta ludowy, działacz, bojownik na rzecz polskości Mazur.

„Aktywny wypoczynek stylem życia seniora”

04.05.2019 w Ełku odbył się Piknik Nordic Walking pod hasłem „Aktywny wypoczynek stylem życia seniora”. Był on inspirowany Ogólnopolskim Marszem Nordic Walking Uniwersytetów Trzeciego Wieku – wydarzeniem, które tradycyjnie odbywa się w wielu miejscowościach kraju w pierwszy weekend maja.

Inspiracja przez sztukę w Internacie Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

„Sztuka sama w sobie jest kuracją, inspiracją i lekarstwem dla duszy” (Małgorzata Turewicz Lafranchi)

21.03.2019 wychowanki internatu z I grupy uczestniczyły, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku, w otwarciu Wystawy Rysunek/Grafika. Autorką eksponowanych prac jest pani Ewa Karolska - ełczanka,...

Niecodzienny pierwszy dzień wiosny w Internacie Zespołu Szkół nr 6 w Ełku

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data symbolizuje też trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.

Aktywne obchody Dnia Kobiet, czyli „Babski walking tropem wiedźmy z mokradeł” i… kota

Nordic Walking i gra terenowa. Tego jeszcze nie było! „…udowodniliśmy, że prawdziwa wiedźma, szanujący się wiedźmin deszczu, śniegu, wiatru i wilgoci się nie boją. Pokonaliśmy grę terenową z kijkami w dłoniach. Musieliśmy wykazać się nie tylko dobrą kondycją, ale i spostrzegawczością, sprytem, szybkością, poczuciem humoru, gibkością, umiejętnością obsługi smartfona i słuchania ze zrozumieniem, wiedzą z chemii, kosmetologii, matematyki, topografii, itd. oraz...umiejętnością zespołowego lotu na miotle. Zabawa była przednia…”

Wietrzenie EKOmagazynu w Internacie Zespołu Szkół nr 6 w Ełku

Już w lutym poczuliśmy wiosnę! W przypływie sił i chęci opróżniliśmy nasz „magazyn różności” systematycznie zapełniany przez młodzież, pracowników internatu i szkoły oraz mieszkańców Ełku.

Książki, nici do wyszywania, włóczka, serwetki, obrusy, płyty CD i MP3,... zawieźliśmy do...

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół nr 6 w Ełku znowu pobiegli Tropem Wilczym

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Tak o Nich pisał Zbigniew Herbert: „Ponieważ żyli prawem wilka Historia o nich głucho milczy Pozostał po nich w białym śniegu Żółtawy mocz i ślad ich wilczy.”