Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Profil użytkownika A.T.-S.

Nordic Walking w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

W listopadzie br. w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, w kl. IV Technikum Hotelarstwa zakończył się autorski projekt „Nordic Walking – rekreacja w zgodzie z naturą i ciekawa oferta aktywności dla gości hotelowych”.

Projekt miał na celu m.in. promowanie Nordic Walking jako rekreacji...

III Marsz Niepodległości

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej oraz Stowarzyszenie Wronki w tym roku zaprosili miłośników aktywnego wypoczynku i Nordic Walking do Wronek.

Marsz NW odbył się na trasie: Wronki – Kije – Wronki. Wzięło w nim udział ponad 50 osób - 28 ełczan...

„Z kijami przez Polskę” w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

We wrześniu i październiku 2017r. uczniowie kl. IV Technik Hotelarz i wychowanki internatu z pierwszej grupy będą uczyć się prawidłowej techniki Nordic Walking. Jednostki treningowe odbędą się w ramach ogólnopolskiego programu upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking w polskim społeczeństwie - „Z kijami przez Polskę 2017″ . Jest to autorski projekt Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - organizatora profesjonalnych szkoleń instruktorskich, trenerskich i sędziowskich. Program ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ełk na mapie ogólnopolskiego projektu „Z kijami przez Polskę 2017”

„Z kijami przez Polskę – ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking w polskim społeczeństwie 2017″ to autorski projekt Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking (www.psnw.pl) - organizatora profesjonalnych szkoleń instruktorskich, trenerskich i sędziowskich. Projekt ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ekologia i Dzień Dziecka w Internacie Zespołu Szkół nr 6 w Ełku

Tradycją stało się już, że młodzież z Internatu Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku obdarowuje z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka „milusińskich” z rodzin dysfunkcyjnych oraz podopiecznych placówek oświatowych z Ełku i okolic.

Marsz Nordic Walking w ramach „Senioriady” Ełk 2017

Od 1 do 3 czerwca w Ełku odbyła się Warmińsko - Mazurska „Senioriada”. Na zaproszenie Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybyło 20 reprezentacji – z Olsztyna, Giżycka, Elbląga, Braniewa, Działdowa, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego,… W rozgrywkach sportowych wzięło udział ponad 200 seniorów.

NW rekreacja i integracja w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

Od wiosny tego roku w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku podjęto szereg działań promujących Nordic Walking jako rekreację w zgodzie z naturą oraz integrujących uczniów szkoły i wychowanków internatu ze środowiskiem lokalnym.

W kwietniu i maju p. Alicja Tracichleb – Salik (wychowawca...

Wycieczka rowerowa tropem pomników przyrody

Z przyrodą obcujemy na co dzień. Nie dziwi nas widok takich jej elementów jak drzewa, głazy, ptaki, rośliny,… Jednak niewiele o nich wiemy. Rzadko jaki przechodzień przygląda się np. drzewom, dzięki czemu odkryłby, że akurat to które mija w drodze do szkoły jest szczególnie ważne. Dlatego też, Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku postanowił zaprosić swoich uczniów na wycieczkę rowerową tropem pomników przyrody. Odbyła się ona 19.05.2017r.

Zbiórka na rzecz dzieci z Kibeho w Internacie ZS 6 w Ełku

Na przełomie marca i kwietnia 2017r. w Internacie Zespołu Szkół nr 6 im M. Rataja w Ełku odbyła się zbiórka na rzecz dzieci z afrykańskiego Kibeho (Rwanda).

Organizatorką zbiórki jest p.Emilia Sulej - pochodząca z Mazur wolontariuszka, społeczniczka i aktorka. Pani Emilia pracowała jako...

Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur w ZS 6 w Ełku

10.04.2017r. Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku uczestniczył w Wiosennym Sprzątaniu Warmii i Mazur.

Przed południem w teren wyruszyli uczniowie kl. I TŻb z p. Anną Korzeń. W szybkim czasie zebrali całe mnóstwo reklamówek, pojemników po napojach wszelakich,... i opony samochodowe. Znaleźli...