środa, 17 stycznia 2018. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Profil użytkownika A.T.-S.

„Mikołajki 2017” w Internacie Zespołu Szkół nr 6 im M. Rataja w Ełku

Jak co roku, pod koniec listopada wychowankowie Internatu przemienili się w „EKOpomocników” św. Mikołaja. Zapełnili jego worek rzeczami, które nie były już potrzebne ich właścicielom - zalegały na półkach, zabierały przestrzeń w mieszkaniach. Przedmioty te po odświeżeniu, naprawie,… przemieniły się w mikołajkowe upominki, które dały dużo radości obdarowanym z Ełku i okolic.

Na Parkrun Ełk także z kijkami w dłoni

Parkrun to cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km, organizowane regularnie w ponad 1200 miejscach w kilkunastu państwach. Biegi przeznaczone są dla każdego bez względu na doświadczenie biegowe – także dla miłośników Nordic Walking. W Polsce starty odbywają się w każdą sobotę o stałej porze – o godz. 9.00. Parkrun Ełk odbywa się od ponad roku - start i meta są na promenadzie przy plaży miejskiej.

Nordic Walking w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

W listopadzie br. w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, w kl. IV Technikum Hotelarstwa zakończył się autorski projekt „Nordic Walking – rekreacja w zgodzie z naturą i ciekawa oferta aktywności dla gości hotelowych”.

Projekt miał na celu m.in. promowanie Nordic Walking jako rekreacji...

III Marsz Niepodległości

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej oraz Stowarzyszenie Wronki w tym roku zaprosili miłośników aktywnego wypoczynku i Nordic Walking do Wronek.

Marsz NW odbył się na trasie: Wronki – Kije – Wronki. Wzięło w nim udział ponad 50 osób - 28 ełczan...

„Z kijami przez Polskę” w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

We wrześniu i październiku 2017r. uczniowie kl. IV Technik Hotelarz i wychowanki internatu z pierwszej grupy będą uczyć się prawidłowej techniki Nordic Walking. Jednostki treningowe odbędą się w ramach ogólnopolskiego programu upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking w polskim społeczeństwie - „Z kijami przez Polskę 2017″ . Jest to autorski projekt Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - organizatora profesjonalnych szkoleń instruktorskich, trenerskich i sędziowskich. Program ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ełk na mapie ogólnopolskiego projektu „Z kijami przez Polskę 2017”

„Z kijami przez Polskę – ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking w polskim społeczeństwie 2017″ to autorski projekt Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking (www.psnw.pl) - organizatora profesjonalnych szkoleń instruktorskich, trenerskich i sędziowskich. Projekt ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ekologia i Dzień Dziecka w Internacie Zespołu Szkół nr 6 w Ełku

Tradycją stało się już, że młodzież z Internatu Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku obdarowuje z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka „milusińskich” z rodzin dysfunkcyjnych oraz podopiecznych placówek oświatowych z Ełku i okolic.

Marsz Nordic Walking w ramach „Senioriady” Ełk 2017

Od 1 do 3 czerwca w Ełku odbyła się Warmińsko - Mazurska „Senioriada”. Na zaproszenie Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybyło 20 reprezentacji – z Olsztyna, Giżycka, Elbląga, Braniewa, Działdowa, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego,… W rozgrywkach sportowych wzięło udział ponad 200 seniorów.

NW rekreacja i integracja w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

Od wiosny tego roku w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku podjęto szereg działań promujących Nordic Walking jako rekreację w zgodzie z naturą oraz integrujących uczniów szkoły i wychowanków internatu ze środowiskiem lokalnym.

W kwietniu i maju p. Alicja Tracichleb – Salik (wychowawca...

Wycieczka rowerowa tropem pomników przyrody

Z przyrodą obcujemy na co dzień. Nie dziwi nas widok takich jej elementów jak drzewa, głazy, ptaki, rośliny,… Jednak niewiele o nich wiemy. Rzadko jaki przechodzień przygląda się np. drzewom, dzięki czemu odkryłby, że akurat to które mija w drodze do szkoły jest szczególnie ważne. Dlatego też, Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku postanowił zaprosić swoich uczniów na wycieczkę rowerową tropem pomników przyrody. Odbyła się ona 19.05.2017r.