Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Zdrowo i ekologicznie w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

W Zespole Szkół nr 6 im. M Rataja w Ełku dużą wagę przykłada się do promowania zdrowego i ekologicznego stylu życia. W działania te angażowana jest nie tylko cała społeczność szkolna, ale i lokalna.

W II sem. obecnego roku szkolnego do wspólnej pracy zaprosiliśmy podopiecznych ełckich Warsztatów Terapii Zajęciowej. 15.03.2017r. nasi goście uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Ich przewodnikiem po świecie zdrowej, ekologicznej żywności była p. Anna Czyż - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.
Podopieczni WTZ, przy asyście uczniów z kl. II ZSZ (cukiernik), mieszali, ugniatali, wałkowali, wycinali, zawijali, piekli i w końcu degustowali. Efektem ich wspólnego wysiłku były przepyszne i zdrowe rogaliki marchewkowe.
Wspólna praca nad ekologicznymi łakociami dała wszystkim uczestnikom warsztatów wiele radości i ogromną satysfakcję.
To nie ostatnie spotkanie uczniów ZS 6 w Ełku i podopiecznych WTZ w Ełku. Wiosną zaplanowaliśmy wspólne warsztaty „ Nordic Walking – rekreacja w zgodzie z naturą”. Instruktorzy zapoznają uczestników z zasadami prawidłowego chodzenia techniką NW. Po jej opanowaniu adepci spacerowania z kijami wyruszą przed siebie, aby podziwiać piękno przyrody Ełku i okolic.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: A.T.-S. oraz opublikowany na portalu Ełk: Zdrowo i ekologicznie w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku
Oceń artykuł:

(0)