Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Podziel się:

Podziel się:

Turniej bocci EUTW contra Internat

27.03.2017r. w Internacie Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku odbył się turniej bocci EUTW contra Internat.

Miesiąc temu w naszym internacie odbyły się warsztaty bocci. W tajniki tej sportowej dyscypliny paraolimpijskiej wprowadził nas licencjonowany trener bocci p. Mirosław Mikiewicz z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Boccia jest grą nie wymagającą skomplikowanego sprzętu. W skład zestawu bil do gry wchodzi sześć bil czerwonych, sześć bil niebieskich, oraz jedna bila biała – zwana Jackiem. Grać można na każdej dostępnej powierzchni, na piasku, trawnikach, dywanie,… szkolnym korytarzu (wymiary boiska to 12,5 metra długości, na 6 metrów szerokości).
Gra bardzo spodobała się młodzieży, dlatego szybko zrodził się pomysł zorganizowania turnieju bocci EUTW contra Internat.

Profesjonalistki z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, panie: Mirosława Mikiewicz, Irena Dąbrowska Osiecka, Grażyna Grunt–Mejer iTeresa Sekuła, nie zostawiły na nas suchej nitki. Doświadczenie, opanowanie i systematyczny trening zagórowały.

Kolejne nasze spotkanie, w ocenie obu stron, było bardzo udane. Porażkę chłopcy znieśli po męsku. Po meczu rozegraliśmy kilka towarzyskich rundek bocci, a następnie przeszliśmy do nagrodzenia zwycięskiej drużyny. Reprezentantki EUTW otrzymały ptasie mleczko i….statuetkę. Jak na internat przystało trofeum było z własnej przeróbki – taki tam recykling. Ale za to - jaki udany!
Będzie rewanż.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: A.T.-S. oraz opublikowany na portalu Ełk: Turniej bocci EUTW contra Internat
Oceń artykuł:

(0)