Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur w ZS 6 w Ełku

10.04.2017r. Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku uczestniczył w Wiosennym Sprzątaniu Warmii i Mazur.

Przed południem w teren wyruszyli uczniowie kl. I TŻb z p. Anną Korzeń. W szybkim czasie zebrali całe mnóstwo reklamówek, pojemników po napojach wszelakich,... i opony samochodowe. Znaleźli też oponę od ciągnika, jednak nie zdołali jej przetransportować.
Natomiast drużyna z internatu sprzątała późnym popołudniem. Udała się na dobrze sobie znany teren – brzeg jeziora w pobliżu Wieży Ciśnień. W ubiegłym roku, we wrześniu młodzież oczyściła go dokładnie.
Dlatego też w naiwności swej wierzyliśmy, że nie będzie zbyt dużo śmieci. Ale okazało się, że głupota ludzka potrafi zaskoczyć. Śmieci były wszędzie - na ziemi, na drzewach, na płotach i w wodzie: wyschnięte choinki bożonarodzeniowe, butelki szklane i plastikowe, puszki, reklamówki, worki na śmieci, części odzieży, styropian,… Nie brakowało też odpadów niebezpiecznych. Dzielnie i ofiarnie podjęliśmy te dary człowieka dla natury z ziemi, drzew i wody. Niestety szybko odkryliśmy, że o ile super idzie nam wspinaczka po drzewach to jeszcze nie potrafimy chodzić po wodzie – aby dokładnie oczyścić brzeg jeziora przydałyby się rybackie kalosze, albo... grabie. Będziemy pamiętać o nich podczas następnego sprzątania.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: A.T.-S. oraz opublikowany na portalu Ełk: Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur w ZS 6 w Ełku
Oceń artykuł:

(0)