Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Podziel się:

Podziel się:

NW rekreacja i integracja w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

Od wiosny tego roku w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku podjęto szereg działań promujących Nordic Walking jako rekreację w zgodzie z naturą oraz integrujących uczniów szkoły i wychowanków internatu ze środowiskiem lokalnym.

W kwietniu i maju p. Alicja Tracichleb – Salik (wychowawca w internacie, instruktor Nordic Walking i turystyki kwalifikowanej o specjalności turystyka piesza nizinna) przeprowadziła w internacie cykl warsztatów NW, które zakończyły się 22.05.2017r. „NW wędrówką tropem naturalnej pielęgnacji urody”. Przewodnikiem po świecie ziół był p. Marcin Reman. Podczas 8-kilometrowego marszu po Ełku i okolicy uczestnicy poznali tajniki zbierania, przechowywania i używania ziół, które mają wpływ na poprawę naszego zdrowia i wyglądu. Spacer był też doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej – do udziału w nim zaproszono też członków Grupy Nordic walking-owy Ełk.
12.05.2017r. p. Salik rozpoczęła również cykl zajęć z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku. Każdy z uczestników szkolenia ma swojego asystenta – ucznia kl. I Technikum Hotelarstwa. Młodzież pomaga gościom podczas rozgrzewki i instruktażu prawidłowego chodzenia. Dzięki asystentom udała się m.in. nauka kroku naprzemiennego. Następne zajęcia zaplanowane są na 30.05.2017r. Cykl zajęć z podopiecznymi WTZ ma zakończyć się na początku czerwca wspólną „NW wędrówką po Ełku i okolicach”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: A.T.-S. oraz opublikowany na portalu Ełk: Rekreacja i integracja w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku
Oceń artykuł:

(0)