Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Podziel się:

Podziel się:

Marsz Nordic Walking w ramach „Senioriady” Ełk 2017

Od 1 do 3 czerwca w Ełku odbyła się Warmińsko - Mazurska „Senioriada”. Na zaproszenie Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybyło 20 reprezentacji – z Olsztyna, Giżycka, Elbląga, Braniewa, Działdowa, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego,… W rozgrywkach sportowych wzięło udział ponad 200 seniorów.

02.06.2016r. odbył się marsz Nordic Walking. Swój udział w tej konkurencji zgłosiło ponad 40 studentów. Uczestnicy, po rozgrzewce i pokazie prawidłowej techniki NW, przeszli prawie 9-kilometrową trasę. Rywalizacja miała miejsce na 1,5-kilometrowym odcinku – leśna droga, momentami bardzo piaszczysta, z górki i pod górkę,… Nie było łatwo, ale zawodnicy dali radę.
Nagrodzono nie tylko zdobywców I, II i III miejsca. Przyznano również 11 wyróżnień. Sześciu zawodników, którzy przyszli na metę tuż za „przodownikami”, otrzymało nagrody ufundowane przez firmę PARPLAST – polskiego producenta kolorowych stopek nordic walking. A pozostałych pięciu, tych najbardziej zaangażowanych, wyróżniła p. Paulina Ruta, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - ogólnopolskiej organizacji pozarządowej realizującej cele z zakresu promocji prawidłowej techniki nordic walking w polskim społeczeństwie. PSNW jest też organizatorem profesjonalnych szkoleń instruktorskich, trenerskich i sędziowskich w zakresie nordic walking oraz Mistrzostw Polski w Nordic Walking.

Sprawne i udane przeprowadzenie marszu Nordic Walking nie byłoby możliwe bez wysiłku naszego sztabu NW:
- p. Pauliny Ruta , która przyjechała do Ełku aż ze Złotoryi (800 km)
- wolontariuszy z Internatu Zespołu Szkół nr 6 im M. Rataja w Ełku - 10 młodych ludzi pod opieką p. Karoliny Kędzierskiej - Głódź
- kadry Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
I oczywiście rowerowego patrolu ełckiej Straży Miejskiej, który dbał o nasze bezpieczeństwo.

BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ
Instruktorka PSNW
Alicja Tracichleb - Salik

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: A.T.-S. oraz opublikowany na portalu Ełk: Marsz Nordic Walking w ramach „Senioriady” Ełk 2017
Oceń artykuł:

(0)