Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

„Z kijami przez Polskę” w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

We wrześniu i październiku 2017r. uczniowie kl. IV Technik Hotelarz i wychowanki internatu z pierwszej grupy będą uczyć się prawidłowej techniki Nordic Walking. Jednostki treningowe odbędą się w ramach ogólnopolskiego programu upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking w polskim społeczeństwie - „Z kijami przez Polskę 2017″ . Jest to autorski projekt Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - organizatora profesjonalnych szkoleń instruktorskich, trenerskich i sędziowskich. Program ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Projekt „Z kijami przez Polskę” jest podzielony na 4 obszary: PLAŻA WALKING, SZKOŁA, MŁODZIEŻOWE OŚRODKI WYCHOWAWCZE, OTWARTE WARSZTATY CHODZĘ PRAWIDŁOWO!

W ZS 6 realizowany będzie obszar "OTWARTE WARSZTATY CHODZĘ PRAWIDŁOWO!". Prowadzi go w Ełku instruktor nordic walking PSNW Alicja Tracichleb – Salik.

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking zaproponowało Zespołowi Szkół nr 6 w Ełku udział w programie jako wyraz wdzięczności za wolontariacką pracę wychowanków i kadry internatu podczas marszu NW, który odbył się 02.06.2017r. w ramach Warmińsko – Mazurskiej „Senioriady” Ełk 2017 (PSNW było partnerem organizatora w/w imprezy - Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku). Wydarzenie to zainaugurowało projekt „Z kijami przez Polskę” w Ełku.

PSNW będzie też partnerem ZS 6 podczas realizacji szkolnego projektu „Nordic Walking – rekreacja w zgodzie z naturą i ciekawa oferta aktywności dla gości hotelowych”.

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking wypożyczy młodzieży profesjonalne kijki do Nordic Walking. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają „Certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu z zakresu prawidłowej techniki Nordic Walking w ramach projektu z kijami przez Polskę”. A szkolna biblioteka i internacki punkt biblioteczny zostaną wyposażone w kilka egzemplarzy nowego "Przewodnika z zakresu prawidłowej techniki nordic walking" (przewodnik dostępny jest w wersji elektronicznej na oficjalnej stronie PSNW: www.psnw.pl - Przewodnik 2017).Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: A.T.-S.
Oceń artykuł:

(0)