Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Na Parkrun Ełk także z kijkami w dłoni

Parkrun to cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km, organizowane regularnie w ponad 1200 miejscach w kilkunastu państwach. Biegi przeznaczone są dla każdego bez względu na doświadczenie biegowe – także dla miłośników Nordic Walking. W Polsce starty odbywają się w każdą sobotę o stałej porze – o godz. 9.00. Parkrun Ełk odbywa się od ponad roku - start i meta są na promenadzie przy plaży miejskiej.

Udział w Parkrun jest bezpłatny. Po jednorazowej rejestracji (http://www.parkrun.pl/rejestracja/) uczestnik otrzymuje kod, który pozwala na start w nieograniczonej liczbie biegów, w każdym biegu organizowanym w ramach tego systemu. Uczestnicy są klasyfikowani. Po ukończeniu określonej liczby biegów uzyskują prawo do otrzymania bezpłatnej koszulki z napisem informującym o liczbie ukończonych startów. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej.
Biegi parkrun są w pełni otwarte dla wszystkich chętnych. W wydarzeniach strony FB Parkrun Ełk czytamy:
„KAŻDY jest u nas mile widziany! Jeżeli jeszcze nie jesteś w stanie pokonać dystansu 5 km, możesz zacząć przygodę z parkrun od wolontariatu. U nas nikt nie jest ostatni - ponieważ zwykle mamy wolontariusza zamykającego stawkę, który zawsze pomoże i wesprze w razie potrzeby!”
„Spotkania parkrun to formuła biegania zarówno dla zaawansowanych biegaczy, jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć biegową przygodę. Bez ograniczenia wieku i umiejętności. Zachęcamy do udziału rodziców biegających z dziećmi, wózkami, jak również właścicieli z czworonożnymi przyjaciółmi! Trasę parkrun możesz pokonać biegiem, truchtem, spacerem - jak wolisz!”

Grupa Nordic Walking-owy Ełk uczestniczy w PARKRUN Ełk od 28.10.2017r.
Bogusia: „Z dużym zaangażowaniem i przyjemnością uczestniczę w Parkrun Ełk, ponieważ zainteresowała mnie inicjatywa propagująca regularne i aktywne spędzanie czasu w każdą sobotę o godz. 9 rano. Świadomość, że razem ze mną startują uczestnicy w wielu miastach Polski i świata podnosi rangę tego wydarzenia. W każdą sobotę pokonuję dystans 5 km w gronie przyjaciół w bardzo miłej atmosferze. W trakcie biegu, marszu panuje miła atmosfera. Wszyscy uśmiechają się i wzajemnie sobie gratulują. Zachęcam do uczestnictwa w Parkrun Ełk.”
Maryla: „Dobrze jest rozpocząć dzień biorąc udział w marszu Parkrun, spotkać się z większą grupą ludzi pozytywnie nastawionych na taki sport.”
Teresa : „Ruch to zdrowie, a w fajnym towarzystwie, zdrowie do kwadratu - proste !?”
Grażyna: "Super inicjatywa, która mobilizuje podnieść kuper w każdą sobotę, ważne o tej samej godzinie, fajni, młodzi ludzie i nie tylko. Dzięki wielkie organizatorom, którzy społecznie nad nami czuwają.”
Danusia: „Ja nie chodziłam, ale w ostatnią sobotę poszłam i zarejestruję się, i będę chodzić wraz z moimi koleżankami.”
Krystyna: "Brakuje mi aktywności fizycznej. W sobotę bardzo chętnie uczestniczę w parkrun. Podziwiam zapał, miłą atmosferę jaka panuje."

ZAPRASZAMY do wspólnego marszu, biegu, truchtania,…
Każda sobota. Start: promenada przy plaży miejskiej (ul. Parkowa) godz. 9.00
Wszystkie szczegóły, opis trasy, harmonogram wolontariuszy, wyniki i wiele więcej można znaleźć na stronie: http://www.parkrun.pl/elk

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: A.T.-S. oraz opublikowany na portalu Ełk: Na Parkrun Ełk także z kijkami w dłoni
Oceń artykuł:

(0)