Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

„Nordic walking-owy Ełk” pokazał jak chodzić prawidłowo

02.06.2018r. przedstawicielki grupy „Nordic walking-owy Ełk”, podczas Festynu „Rodzina wolna od niemocy”, zaprezentowały pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking.

W/w festyn zorganizowany został w ramach Ełckich Dni Rodziny, których celem jest propagowanie wartości rodzinnych, integracja społeczna, a także aktywne spędzanie czasu wolnego poprzez udział w piknikach, festynach, zajęciach sportowych, wycieczkach, a także spotkaniach tematycznych dotyczących rodziny.

Grupa „Nordic walking-owy Ełk” powstała w 2015r. Jej założycielką jest instruktor NW Alicja Tracichleb – Salik.
Dzięki zajęciom „Nordic Walking – rekreacja w zgodzie z naturą”, znajdującym się od września 2015r. w kalendarzu Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, stale rośnie grono ełczan, dla których „chodzenie z kijami” stało się pasją. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Najczęściej w poniedziałki. Grupa spotyka się o godz. 8.30 na parkingu za sceną ECK.
Członkowie grupy systematycznie korzystają z oferty Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku: weekendowych wędrówek po bezdrożach z p. Jarosławem Wasilewskim, wypraw nordic walkingowych z p. Alicją Tracichleb - Salik, spacerów zielarskich z p.Hanną Michoń, wycieczek do parków narodowych i krajobrazowych,… Od października 2017r. klika razy w miesiącu startują także w Parkrun Ełk. „Kijkowe” spotkania często okazują się nie być wystarczającymi, dlatego „Nordic walking-owy Ełk” integruje się na rowerach, przy grach planszowych, podczas rozgrywek bowlingowych,… Grupa zbiera się także, aby wspierać ważne społecznie inicjatywy, np. od dwóch lat angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – podczas Marszu NWOrkiestry w 2018r. NW Ełk zebrał łącznie 3251,95 zł.
Grupa od grudnia 2016r. ma stronę FB „Nordic walking-owy Ełk”, która ma na celu:
- popularyzację Nordic Walking jako idealnej rekreacji na łonie natury i w zgodzie z nią,
- integrację i inspirację miłośników chodzenia z kijkami,
- promowanie zdrowego stylu życia,
- ukazanie walorów przyrodniczych i turystycznych Ełku i okolic.
NW Ełk z otwartymi ramionami wita nowych adeptów „chodzenia z kijkami”. Jest możliwość nauczenia się prawidłowej techniki Nordic Walking.
Zapraszamy

Dziękujemy Polskiemu Stowarzyszeniu Nordic Walking za przewodniki i ulotki ukazujące prawidłową technikę Nordic Walking. Dzięki tym pomocom uczestnicy festynu, po pokazie grupy NW Ełk, mogli usystematyzować i utrwalić nową wiedzę.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: A.T.-S. oraz opublikowany na portalu Ełk: „Nordic walking-owy Ełk” pokazał jak chodzić prawidłowo
Oceń artykuł:

(0)